Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 4 nyelvet lehet egyszerre...

4 nyelvet lehet egyszerre tanulni? Milyen módszer a bevállt?

Figyelt kérdés

Ez a négy nyelv a szlovák, angol, német és a francia lenne.

A szlovákot még tökéletesíteni akarnám, mert lényegében már egész jól megy. Angolt 6 éve tanulok, de eddig nem sok minden ragadt rám és szeretném jobban megtanulni. Németet egy éve tanulok és nagyon szeretem, későbbiekben szeretnék Ausztriában tanulni és ezért akarnék külön tanárhoz járni, hogy jobban menjen. Most pedig bele akarnék kezdeni a francia nyelvbe... nem lenne egy kicsit sok?


2013. szept. 21. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezd el tanulni a franciát, és akkor majd kiderül, hogy bírod e. Mindenki más, valakinek jobb, valakinek rosszabb a nyelvérzéke.

Nekem sok lenne:D

2013. szept. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Igazából 2 nyelvet sem lehet normálisan egyszerre tanulni, csak ha tényleg egész nap azzal foglalkozunk.


Nagyon szép és jó, hogy az iskolákban erőltetik egyszerre a két nyelvet, de ennek csak az lesz a vége mindig, hogy lesz egy nyelv, amin jó esetben közép szinten beszélnek épphogy, meg lesz egy másik, amin el tudnak számolni tízig meg el tudnak ragozni 3 igét. 4 az már nagyon sok. Nem hiszem el, hogy neked most életbevágóan fontos lenne 4 nyelvet egyszerre. Ha jól megy a szlovák, akkor azt hagyjad, tartsad szinten és kész, olyan sokra úgysem jó, inkább koncentrálj az angolra vagy a németre.

2013. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet négyet, de eléggé kánonban kezdve. Én 10 évesen kezdtem az elsőt, és 17 évesen a negyediket, ebből hármat elég jól megtanultam, a negyediknél már sajnos nem vettem elég komolyan, de az én hibám volt.
2013. szept. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem elég jó nyelvérzékem van, de a 3 egyszerre tanult nyelv kifogott rajtam. Legalább az egyikre nem lesz normálisan időd, és mindig el leszel maradva. Szerintem nem érdemes.
2013. szept. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet egyszerre tanulni de nem olyan hatékony.

Ha úgy tanulod hogy fél évig csak az egyik nyelvet, fél évig a másikat egy év múlva mindkét nyelvből többet fogsz tudni mintha párhuzamosan tanultad volna.

2013. szept. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!