Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a leghatékonyabb módja a...

Mi a leghatékonyabb módja a nyelvtanulásnál az új szavak btanulásának? Van valami módszer, amivel gyorsan meg tudok tanulni sok szót egyszerre, és aktív marad?

Figyelt kérdés

2013. febr. 20. 00:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a sok gyakorlat segít. Először csak 10-15 szót tanultam meg naponta - minden második nap.. viszont így egy fél év után ott járok, hogy napi 50 szót is könnyedén megtanulok.

Persze a szavak tanulása mellett olvasom a könyveket, gyakorlom a nyelvtant, fordítom a mondatokat a feladatos könyvembe és ha kikapcsolódok azt is angolul, pl: sorozatot nézek egyenlőre angolul angol felirattal így sok szó megragad.

Másnap pedig átveszem az előző napikat, mindet. Van egy kis utazói könyvem amiben kb 2-3 ezer szó van, azokat tanulom sorba, így könnyű visszaellenőrizni.

2013. febr. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Inkább kifejezéseket tanulj.

Vagy tematikusan.

2013. febr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen. Szavak helyett kifejezéseket kell tanulni, és példamondatokat. Ha csak szavakat tanulsz, akkor jó eséllyel nem fognak egyenként eszedbe jutni beszéd során.


Szó/kifejezéstanuláshoz elég jók állítólag az SRS-ses (spaced repetition system) alapú memóriafejlszető programok, pl Anki, Supermemo. Ezek épp hogy csak olyan gyakorisággal kérdezik ki a szókártyákat, ahogy épp már elfelejtenék őket, megkönnyítik az ismétlést, nem teszik a tanulást monotonná.

2013. febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!