Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki nem az iskolában vagy...

Aki nem az iskolában vagy könyvekből tanult meg angolul az milyen módszerrel?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ki, hogy tanult meg angolul, de nem az iskolai tananyagot követve vagy azokból a könyvekből. Már nincs lehetőségem angolt tanulni az iskolában, angol tanárhoz nem szeretnék járni és külföldre menni sem tudok. Középszintű érettségim pár pont híján nem lett ötös.

2013. szept. 23. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Tanfolyamon
2013. szept. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy valamilyen könyvből egyedül, mikor van rá időd-
2013. szept. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem személy szerint akkor pörgött fel a nyelvtudásom, amikor egy évet az Egyesült Államokban töltöttem, és ugye mindenkivel muszáj volt angolul megszólalni.


Azóta rájöttem, hogy a helyzetet többé-kevésbé mesterségesen szimulálni is lehet. Valójában én is így kezdtem igazán aktívan beszélni a nyelvet, és azóta az angol tanítványaimnak is csak ezt szoktam ajánlani. A módszer a következő:

-- Vedd körül magad minél több angol anyanyelvűvel, de aki csak beszél értelmes szinten angolul, azzal is angolul beszélgess. Minél több barátoddal "játszd el" hogy egyikőtök sem tud magyarul.

-- A saját gondolataidat is igyekezz angolul megfogalmazni. Angolul írj magadnak olvasmány-jegyzeteket, naplót, de szó szerint mindent: még a bevásárlólistádat is angolul írd le magadnak.

-- Aktívan keresd angol anyanyelvűek ismeretségét, barátságát. Lehetőség szerint személyes kapcsolatokra törekedj: keress nemzetközi szervezeteket, akik nyilvános angol nyelvű programokat tartanak. Persze amikor ilyen nem akadna, megteszi néhány levelezőtárs is. Manapság az ilyesmi nem jelenthet gondot, hiszen az internet (és a közösségi oldalak, csetoldalak) szinte teljes egészében angol nyelvű.

2013. szept. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sétálj ki a belvárosba és szólíts meg turistákat. Ennél egyszerűbbet és kézenfekvőbbet tényleg nem is tudnék mondani.
2013. szept. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!