Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon kezdő angolos vagyok,...

Nagyon kezdő angolos vagyok, és villám tempóval kell felzárkóznom a csoporthoz. Present Perfect mondatokat kéne írnom. Fordítanátok?

Figyelt kérdés

Olyan mondatokat kellene írnom amikben szerepel hogy "én már jártam...,én még nem jártam..." illetve egy napom 5 mondatban present perfect mondatokkal.


Valaki tudná őket írni?Vagy elég ha elmagyarázza hogy hogyan is kellene (bizonyos alap tudással már rendelkezem) és akkor megírom én.



2013. okt. 2. 19:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
látod hogy van segítség ha megmozdítod a kisujjadat...
2013. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.Sokat segítettek.
2013. okt. 2. 19:51
 13/14 anonim ***** válasza:

Ne hallgass rájuk! Hibásan írták.


például:

ma 19:53


"In the morning I have had a breakfast"

(Reggel bereggeliztem)-

"In the morning I have brushed my teeth"

(Reggel megmostam a fogam)


hibásan használtál present perfect-et. Sima múlt időt kellett volna használnod, mert megadtad a pontos időt: "in the morning". Present Perfect-nél az eredmény számít, a sima múlttal szemben, ahol az idő főként.

Tehát csak simán:

-I have brushed my teeth. = MEGMOSTAM a fogaimat.

-I brushed my teeth (at nine o'clock) in the morning. = REGGEL mostam meg a fogamat.


Az igeidőtől függően változik az, hogy mit emelünk ki..



Ha azt akarod mondani, hogy 9-kor keltél, akkor:


I got up at 9 am.


Ha azt akarod mondani, hogy már 9 óta fent vagy:


-I have been up SINCE 9 am.


Itt azért kell present perfect-et használni, mert a cselekvés a múltban kezdődött, de nem zárult le (,mint a simple past-ban), hanem még tart (=fent vagy)


I have been up for an hour = egy órája vagyok ébren. (szintén ugyanaz a magyarázat)



de itt többet olvashatsz róla:

[link]

2013. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

1. Menj el a könyvtárba!

2. Kérd ki Dohár P: egyik nyelvkönyvét!


3. Abban találsz minimum 30 ilyen példamondatot. Érthető magyarázatokkal fűszerezve. Meg szabatos tudományos megfogalmazásban is, ha éppen arra van gusztusod.

2013. okt. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!