Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy működik az írásbeli és...

Hogy működik az írásbeli és szóbeli az ÖSD nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

Voltam már egyszer az ÖSD nyelvvizsgán, de nem nagyon értettem, hogy mit is kellett volna nekem csinálni. A kérdésem, hogy valaki le tudná nekem írni, hogy a szóbeli résznél mit is kéne csinálni? Tehát, beülök és ahelyett, hogy 2 percig mosolygok a vizsgáztatóra és nézek hülyén, hogy mivel kéne kezdeni. :D

Ugye meg van a feladatsor, az első, hogy beszélgetni kell az adott városról (gondolom, ahol vagyunk), na de hogy kezdjem el? Köszönök, aztán gyere körbevezetlek vagy mi? :D Valaki egy részletes leírást a párbeszédről, köszönöm. :D

Ha már itt vagyok, akkor az írásbelire is rákérdezek. :D Szóval az utolsó részénél, amikor levélírás van, tudtok ilyen sablon szövegeket írni nekem, amibe elég ha behelyettesítem azt a pár szót, ami az akkori vizsgán lesz. :D Tudok én is egy párat, de úgy tűnik, hogy nekik nem volt jó.... :D És a másik levélnél, hogy kell elkezdeni? Kell egy cím vagy csak simán elkezdek egy bevezető 2 mondattal, aztán tárgyalásban kifejtem a véleményem és a végén 2 mondattal összegzem? :D Nekem valahogy ezek nem állnak össze. :D

És valaki tudja, hogy honnan lehetne példa teszteket leszedni? Mert a hivatalos ÖSD honlapján csak egy sor van, de gondolom ha azt kívülről megtanulom, csekély az esélye, hogy azt kapom. xD Vagy valami könyvet, ami ehhez jó. :D



2013. okt. 4. 07:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Bocs, most

középfokú ?

2019. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van felkészítő

tanfolyam

2019. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy próbálj meg

más nyelvvizsgát (ami könnyebb)

2019. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!