Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik könyvből tudnék megtanu...

Melyik könyvből tudnék megtanulni hamar olaszul?

Figyelt kérdés
Szeretnék olaszul tanulni, teljesen kezdő vagyok. Melyik könyvet ajálnjátok amivel könnyű és lehetőleg megfizethető?

2013. okt. 12. 19:17
 1/8 Cristo ***** válasza:
100%

Hát én hármat ismerek:

- Espresso, Corso di italiano 1, 2, 3: elég lassan halad a nyelvtannal, de elég jól elmagyaráz mindent és sok a szókincse. Ami nem jó benne, hogy full olasz (tehát egy magyar szót nem találsz benne), de van elvileg egy magyarosított szószedete, azzal meg lehet(ne) tanulni. (Az biztos, hogy A1-B1-es szintig visz el a három kötete.)

- Progetto italiano 1, 2, 3: darálja a nyelvtant, viszonylag jó, és ez is full olasz. (Szerintem A1-C1 vagy C2-es szintig eljuthatsz, ha az összes kötetéből tanulsz, ebben nem vagyok annyira biztos.)

- Giro d'Italia: fogalmam sincs hány kötetes, és milyen szintre juthatsz el vele, de ez már magyar nyelven van (a feladatok magyarul vannak benne, az biztos).


Hogy melyik mennyire megfizethető, fogalmam sincs (sajnos). De ha kutakodsz, megtalálhatod a neten PDF-be szerintem mindet (vagy majdnem mindet).


Ennyi olasz tankönyvről tudok. Lehet, van még más is...

2013. okt. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ:)
2013. okt. 12. 21:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
PONS - Nyelvtan 3 lépésben, mellette a Progetto Italiano sorozat. Nekem ez használt!
2013. okt. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

progetto italianot ajanlom en is. most kezdtem el abbol tanulni es tenyleg eleg jo. es elonye, hogy a konyv es a munkafuzet is letoltheto, plusz a megoldasok is. :). bar ugy hallottam, hogy az neha rossz..

ha meg akarnad venni, akkor nem keveset kellene fizetned..

2013. okt. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Es hol lehet letölteni?:-)
2013. okt. 16. 12:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
a Pons-nak nagyon jó könyvei vannak, ill. van önállóan használható nyelvtanfolyama is.
2013. okt. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kezd a Giro d'Italiano-val... 3 kötetes, az elsőben magyarul vannak megadva a feladatok és a 3 könyv és 3 munkafüzet B1-es szintre juttat el hamar téged!!! :) Én 2 és fél éve tanulom, iskolában és idén érettségizek belőle... ha érdekel és szereted, akkor hamar meg tudod majd tanulni! :)
2014. jan. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha valóban gyorsan akarsz beszélni és nem a nyelvvizsga vagy az érettségi a cél, akkor én ajánlom az ASSIMIL Könnyűszerrel olaszul c. könyvét. CD van hozzá, minden olvasmány meg van magyarul - össze lehet hasonlítani a magyar és az olasz gondolkodás közötti eltérést, minimális a nyelvtan, de azért van benne.
2014. febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!