Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik az az öt nyelv, amelyet...

Melyik az az öt nyelv, amelyet érdemes manapság Magyarországon megtanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a nyelveket, ès eldöntöttem, hogy harminc èves koromra szeretnèk megtanulni minimum erös közèpfokra öt nyelvet - ezt tartom a következö kb. 7-8 èvben kivitelezhetömek, ès ennyiröl gondolom, hogy rendszeresen karban tudnám öket tartani :)


Jelenleg angolból van felsöfokom ( ezt rendszeresen hasznàslom is), nèmrtböl valahol közèpfokon tartok ( ezzel is majdnem napi szinten foglalkozok), illetve tanultam anno spanyolt, abból talán meglehet mèg az alapfokom.


Olyan sok èrdekes ès szèp nyelv van, nehéz kiválasztani nèhányat :/Ráadásul arra is szeretnèk ügyelni, hogy tudjam használni öket a kèsöbbi munkám során, jelenleg ugyanis egy közgazdasági szakon tanulok.


Èn arra gondoltam, hogy a spanyollal már nem foglalkozom, helyette franciàt ès oroszt fogok ta.ulni ( az egyikbe már jövöre belekezdenèk), illetve szeretnèk kèsöbb japánul is megtanulni :)


Mi a vèlemènyetek? Ezek elèg hasznosak, vagy valami mást tanácsolnátok?


2013. okt. 13. 08:56
 1/7 anonim válasza:
61%
szerintem oroszt ne nagyon tanulj....tanulj helyette inkább olaszul van az országban néhány olasz cég ahol később hasznos lehet de ha külföldre mész akkor is hasznosabb lesz mint az orosz. a franciát és a japánt viszont ajánlom mert szép nyelvek. és amúgy is Kínában meg Japánban a jövő :)
2013. okt. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Angol, német, spanyol, orosz, francia, japán.


Olajipari cégeknél el szokták várni az orosz tudást, elektronikai területen meg a japán jöhet jól, mert sokszor ezeken a nyelveken kell tartani a kapcsolatot beszállítókkal, ugyanez vonatkozik a spanyolra is de azon a nyelven inkább kaja/ruha szállítást kell intézni.


Érdemes angolból letenni egy C2 szinttű nyelvvizsgát, mert akkor a könnyebben elhiszik hogy tényleg tudod használni a többi nyelvet is és nem csak bemagoltad. Valamint ha teheted érdemesebb nevesebb nyelvvizsgákat letenni amit külföldön és idehaza is elismernek:

Angol - CPE (nem évül el)

Német - ÖSD

Spanyol - DELE

Francia - DELF/DALF

Japán - JPLT (ezt még külön honosítani kell)

Orosz - ezt nem annyira ismerem, biztos van itt is valami

2013. okt. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Orosz, kinai szerintem ezeknek sok hasznat veszed. Ha tenyleg a szepseg vonz, akkor Francia, Spanyol, ilyesmit ajanlanek.
2013. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hogy haladsz azóta? :)


szerintem japánt és kínait ne tanulj, majd max. ha annyira élvezed, akkor az öt nyelv után "poénból".

véleményem szerint angol, német, francia elsősorban és innentől kb. mindegy, de inkább orosz, olasz és/vagy spanyol.


a japánnal és a kínaival annyit bíbelődnél, hogy csak hobbiszinten érné meg. (de úgy nagyon :)) )

2014. márc. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég jókat választottál,a francia meg orosz is nagyon jók :))

Amúgy szerintem a spanyol is jó lenne,mert nem haszontalan,meg már van belőle egy alapod,szóval könnyebb lenne,mint egy újat elkezdeni.

Esetleg olasz még,vagy skandináv nyelvek,holland.

Talán inkább skandi vagy holland.Angol és német után könnyűek,és az olaszt még lehet összekevernéd a franciával,de nem biztos.


Szerintem:francia,orosz,japán,spanyol+ még valami

2014. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.Közben rájöttem,hogy valami kicsit félreértettem,írtam.Mert az angollal,és némettel együtt akarsz 5 nyelvet.Ahogy én írtam,az 7 lenne már.


Akkor francia+orosz+angol+német+japán

Szerintem jó lesz.

A spanyolra esetleg annyit tudok mondani,hogy ha szeretted,akkor szerintem kár lenne abbahagyni,mert az is "lehetőség", egy új nyelv,amit beszélhetsz a már meglévők mellett.De,ezt te tudod.Ha pl.utálod a spanyolt,akkor nyilván nem "játszik".

Közben az jutott eszembe hogy mondjuk orosz vagy japán helyett spanyol,és akkor a spanyolod segítene a franciában.

De,ezt inkább mégsem tanácsolom.Mert az is jó ha valaki többféle nyelven tud.Meg hát valamilyen szinten a szókincsben az angol is segít,ha franciát tanulsz.Nyelvtanilag a spanyol biztos közelebb áll,mert újlatin.A másik meg,hogy minél több nyelvet tanultál előtte,mindegy milyet-de ha hasonlót,akkor még jobb- ,annál könnyebb lesz.

2014. márc. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 webnyelv ***** válasza:

Ami a nyelvek nehézségét illeti, angol és német után a holland, svéd, dán, norvég, ill. olasz, spanyol, francia, portugál lenne eléggé könnyű.

Hasznosság szempontjából viszont a holland, svéd stb. vitatható, de az olasz, francia nem lehet rossz. Ezek nyelvtanban, szókincsben is egész közel állnak az angolhoz, némethez. Míg a japán, kínai, orosz már más.


Nagyban függ attól is, hol és mire akarod majd a nyelveket használni. Határ közelében pl. a szlovák, román, horvát is hasznos lehet.


A franciát és az olaszt mindenképpen javaslom. A spanyolt azért nem, mert talán kevésbé hasznos (hazánkban), mint az olasz, és annyira hasonlít az olaszhoz, hogy pont azért nehéz már megtanulni rendesen, egyébként nagyon szép nyelv. A francia és az olasz azért is jó, mert a nyelvtanuk szinte ugyanaz, így egyik után sokkal könnyebb a másikat megtanulni.

Az orosznak tényleg van jövője. Hasznosság szempontjából vitatható, de ha már tudsz oroszul, érdemes lenne más szláv nyelve(ke)t is megtanulni, mert úgy sokkal könnyebbek.

Angol és német után a holland nagyon könnyű még, hasznossága vitatható.

A kínain kívül az arab is hasznos állítólag, de nagyon nem hasonlít egyik előbb említett nyelvre sem.

Én mindenképpen figyelembe venném azt is, hogy egymáshoz közel álló nyelvek legyenek, mert úgy sokkal könnyebb, érdekesebb a nyelvtanulás. Angol és német után az olasz, francia és a holland jönne nálam.

Határ közelében a román is esélyes lehetne, ráadásul olasz és francia után az is sokkal könnyebb.

2014. márc. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!