Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gondolod, hogy hatékony...

Gondolod, hogy hatékony Magyarországon a nyelv tanítás?

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Ez gondolom költői kérdés volt. Magyarországon úgy ahogy van szar a nyelvtanítás. Ha megnézel mondjuk Finnországban egy nyelvórát, akkor láthatod, hogy egészen más rendszer szerint dolgoznak.
2010. júl. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is csapnivaló általában. A Makara-féle módszer (pl.: Relaxa) viszont kiemelkedően jó...
2010. júl. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
hát lenne mit fejlődni szerintem nagyon nyomják a nyelvtant sok helyen mikor a lényeg az lenne hogy bármiről el tudják beszélgetni egy külföldivel, már vannak ilyesmire törekvések de mégse annyira kérik számon ezt mint a nyelvtant
2010. júl. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mi pl. meg sem szólaltunk a nyelvórákon az adott nyelven.Végig magyarul folyt az óra.Olyan sokan írják felvételizők,hogy ők felsőfokúval mennek egyetemre.Azért gondoltam,hogy más gimikben jobb a helyzet,azt tudom,hogy uniós szinten is szarul állunk.
2010. júl. 2. 17:28
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
mindenki magántanárhoz jár, azért van sok nyelvvizsga.
2010. júl. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

De ez meg akkora g****ség,akinek nincs pénze az nem tanulhat?Mint a középkorban...

Arra lenne az iskola,legalábbis szerintem,hogy ott tanuljuk meg a dolgokat.Vagy akkor minek járunk be?

2010. júl. 2. 17:36
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
az még önmagában nem baj ha magyarul szól a tanár de ha már a diák is magyarul szólal meg az baj, a tanártól függ milyen órát tart ha kifogsz egy béna tanárt nincs mit tenni egy rossz matektanárt is kifoghattál volna, nekem nagyon jó tanárom volt gimiben én az ottani tanulással is csináltam egy nyelvvizsgát
2010. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

"Gondolod, hogy hatékony Magyarországon a nyelv tanítás?"


Már csak azt kellene megmondani, hogy mihez képest (a hatékonyság relatív fogalom) és mi az, hogy hatékony.


Az idegennyelv-ismeretek szintje Magyarországon a 45 év alattiak körében átlagos. Az egész lakosságra vetítve azért alacsonyabb a nyugat-európai szintnél, mert a 45 év feletti korosztály Magyarországon nem nagyon tanult angolul, így az angoltudás aránya itt csak 25% körül van, míg nyugaton általában 30-50%.


ma 17:18


"nagyon nyomják a nyelvtant sok helyen mikor a lényeg az lenne hogy bármiről el tudják beszélgetni egy külföldivel"


Nyelvtan nélkül az nem fog menni. A nyelvtan nélküli, néhány száz szóból álló "angol" makogás csak pincéreknek, recepciósoknak elég. Egy mérnöknek vagy üzletembernek nagyon is tudnia kell az egész nyelvtant. Használható nyelvtudást csak szilárd nyelvtani alapokra lehet építeni.


A hiba, amit sokan elkövetnek, az az, hogy azt hiszik, hogy a nyelvet iskolában meg lehet tanulni. Ez tévedés. Az iskolának annyi a dolga, hogy megtanítja a nyelvtant, a kiejtés alapjait és egy alapszókincset. Használható nyelvtudást ezekre az alapokra lehet szerezni, mégpedig gyakorlás útján, azaz az idegen nyelven való olvasással, beszéddel stb. Aki érdeklődő ember, az megszerzi a gyakorlatot és a szókincset, mert hamar rájön, hogy az idegen nyelv ismeretével milyen sok tapasztalatot és ismeretet lehet szerezni, mennyire kitágítja a látókört. Aki nem érdeklődő, unintelligens, tupa emberke, annak meg semmilyen csodamódszer nem fogja a fejébe verni a magas szintű nyelvhasználatot. A nyelv ugyanis a gondolatok közlésére szolgál, és akinek nincsenek gondolatai, az nem tudja kifejezni sem őket. Aki magyarul sem beszél összetett mondatokban, az külföldiül sem fog azokban beszélni. Aki magyarul is sokféle bonyolult dologról, pontosan és választékosan beszél, az idegen nyelven is késztetést fog érezni arra, hogy összeszedje ehhez a szavakat, és ebben segíti, ha a pontos nyelvtani alapok megvannak.


Az iskola csak annyit nyújthat, amennyi az iskola dolga: megalapozni azt, hogy utána az ember képes legyen gyakorlati tudást szerezni. Ahogyan ez egyébként az összes szakmában is nagyjából így van.

2010. júl. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

19:28


De akkor a magyar nyelvtan tanítását is komolyabban kéne venni, és komparálni a tanított idegen nyelv tulajdonságaival. S a legfontosabb, a motiváció...

2010. júl. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Nyelvtanítás, egy szó. Ezt sem tanították meg, erről is a tanárok tehetnek. :-) Szerintem jó a nyelvtanítás, nem fikázni kell, hanem tanulni, csak nálunk van egy ilyen össznépi játék, hogy folyton szidni kell a rendszert, mert az trendi. Csak éppen tanulók is kellenek a tanításhoz, akik tanulnak. Én két nyelvből tettem nyelvvizsgát, egy harmadikból érettségit, és mindent meg tudtam tanulni, amit akartam. A nyelvtan meg azért fáj sok embernek, mert dolgozni kell érte, de ingyen nem adnak értékes dolgokat. Szerintem először magyarul kell nagyon jól tudni, ugyanis ez az idegen nyelvek tanulásának az alapja is.
2010. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!