Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek egy nap hány szót...

Szerintetek egy nap hány szót képes az agy befogatni, ami másnapra el is mélyül? Spanyolt tanulok. Bővebben lent.16/F

Figyelt kérdés

Napról-napra kell tanulni a szavakat, mindig kiírom, gyakorlom, leírom magamnak a szavakat, elolvasom, letakarom, elmondom többször, mostanság egyre többet próbálkozok a szókártyás megoldással. Aznap délután mennek is a szavak szépen, de sokszor feledésbe merül másnapra, mikor a számonkérés van, harmadnapra viszont megint tudom úgymond "rutinosabban", gondolkodás nélkül nyögni a szavakat.

Ez miért van? Egyébi tapasztalat, tanácsotok van esetleg?

Ui.:Heti 12 órában tanulom a gimiben a spanyolt.



2013. okt. 16. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem angolból a max 2500 volt amiből másnapra meg is maradt 2000.
2013. okt. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Az nagyon jó, heti 12 óra, biztosan meg fogod tanulni.

Nem lehet megmondani, kinek mennyit. Van, akinek kevesebbet, van, akinek többet, és ha egy hét múlva nézed, más az eredmény.

Ami biztos, hogy minél többet csinálod, annál többet fogsz megjegyezni. Egy idő után elég lesz kétszer-háromszor ránézned egy szóra és egyre kevesebb lesz az idegen szó is.

A szavakat meg úgy tanulod, hogy ismétled őket, ez a tanulási folyamat. Ismétlés nélkül nincs tanulás.

Ha teszten nem tudod, lehet, hogy a stresszt viseled rosszul, lehet, hogy nem aludtál eleget és fáradt vagy a dolgozathoz. Meg lehet tanulni másnapra, de akkor többet felejtesz belőle, mintha előbb kezded és van időd ismételni.

Nagyszerű dolog ilyen magas óraszámban nyelvet tanulni, majdnem olyan, mintha kint lennél valahol.

2013. okt. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Befogatni? Akárhányat, ha elég nagy satud van hozzá. Kinyomtatod, és befogatod.


Befogadni pedig, hát ez sok mindentől függ, a tanulási módszertől, a befogadó eszétől, gyakorlatától, az asszociációktól (mihez vagy képes kötni, pl. más nyelvű változathoz). Szerintem a módszereid jók, a tanulság az, hogy nem a számonkérés előtti nap kéne tanulni, hanem még egy nappal korábban. Vagy ha egyik napról a másikra adják fel, akkor tanuld meg minél hamarabb az óra után, este lefekvés előtt fusd át még egyszer, és reggel még egyszer nézz bele.

2013. okt. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szótanuláshoz használj Ankit

[link]

A mobilos változatot különösen ajánlom. Villamoson, vécén, boltban sorbanállás közben, bármikor lehet vele szavakat tanulni.


Szerintem napi 10-15 szó az ami reális, hogy rendszeres ismétléssel hosszútávon is megmarad. Sok múlik azon, hogy mennyi időd van gyakorolni.

2013. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elmélyülni egy nap alatt nem fog,egy kutatás szerint (a pontos számot már sajnos nem tudom) de kb.1000-szer kell hallani egy szót,ahhoz,hogy mindennapi szóhasználatba beépüljön.
2013. okt. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor reménytelen az egész? - Pl. ANKI-val?
2013. okt. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor kezdtem spanyolul tanulni olyan 20 szó ment naponta, ha nagyon sokat tanultam olyan 40-50, de idővel ahogy rutinosabb lesz az ember egyre több megy, most már napi 100 fölött vagyok.


A megtanulandó szavakat első két nap hangosan felolvasom napi kétszer(kb 10perc), harmadik nap egy órát tanulom, 4. és 5. nap szintén csak felolvasom, 6. nap megint tanulom egy órát inkább azokra koncentrálva amik még nem mennek, aztán egy hét múlva újra előveszem és átnézem őket. Az sokat segít ha tanulás közben hangosan kimondod a szavakat. Ha nem veszem túl komolyan akkor is megjegyzem a szavak 70-80%-át.

2013. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is az elején vagyok, de alakul ez. Befogadni* elírtam, elnézést.
2013. okt. 20. 15:59
 9/9 anonim válasza:
57%
Ha tanulsz akkor egy tipp. ugye délután megtanulod a szavakat, este mindig nézd át olvasgasd mert az agy éjszaka raktározza el a dolgokat. és ha elalvás előtt elolvasod és átnézegeted akkor az agy mégjobban elraktározza és tudni fogod. és mikor új szavak jönnek mindig nézd át a régebbiket is. Lécii pontozZ:)
2013. nov. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!