Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet ez? Vagy csak...

Hogy lehet ez? Vagy csak velem van így?

Figyelt kérdés
Hogy lehet az hogy ha egy olyan embert hallok beszélni akinek más az anya nyelve pl.török,angol akkor nem tudom elképzelni hogy milyen lehet a hangja magyarul.És ha egy más nyelven hallom beszélni,akkor meg tökre különbözik a hangja,mintha az anyanyelvén beszélne.De ha meg én beszélek más nyelven meg más magyarok akkor semmi különbséget nem érzek.

2013. okt. 17. 19:41
 1/3 anonim válasza:
Nem tudom, velem még nem fordult elő ilyesmi.. én el tudom képzelni azt is, hogy magyarul beszél. persze érdekes így más nyelvet hallani, de szerintem megzavar téged az akcentus, illetve, hogy valami 'idegent' hallasz..
2013. okt. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon érdekes kérdés!


Én is el szoktam ezen gondolkodni... töprengek a buszmegállóba... hogyha végig gondolod, akkor a MAGYAR hangok karakteresebbek. Az angolhoz képest biztos...

Olyan egyszínű, és... na mindegy, a lényeg az, hogy a magyar hangok karakteresebbek sztem. :)

2013. okt. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Talán mert más hangtónusúak a nyelvek? Én például japánul tanultam, és feltűnt, hogy amikor elkezdem beszélni a nyelvet, mintha egy kis 5 éves gyerek lennék, de ha magyarul beszélek, akkor meg sokkal idősebbnek gondolnak, mint amennyi vagyok. De találkoztam már olyannal, aki ugyanúgy beszélt németül és angolul is, mint magyarul. Ha nem figyeltem volna, hogy mit mond, észre se vettem volna, hogy ez más nyelv. Ez meg azért lehet, mert valaki nem tudja rendesen megtanulni az adott nyelv kiejtését. Hallgass meg pár nyelvet anyanyelvi beszélőktől: az egyik olyan, mintha énekelne, a másik mintha veszekedne, a harmadik pösze...
2014. jan. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!