Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olaszt vagy spanyolt tanulnáto...

Olaszt vagy spanyolt tanulnátok inkább? Melyik nyelv szimpatikusabb?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt tanultam, képtelen lennék dönteni... a spanyol azért volt jobb, mert sokkal elterjedtebb nyelv. A neten mindenütt érezni, hogy az angol után a második. Ezért hasznos és jól lehet gyakorolni. Ami érdekelt, könnyen megtaláltam spanyolul, így tanultam.

Az olasz szép nyelv. A nyelvtana nehezebb, mint a spanyolé.

2012. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én a neten a németet érzem inkább a másodiknak, meg az oroszt. A spanyol csak azért olyan felkapott, mert egy divat, ami Amerikából jön, ott pedig fontos a spanyol. Itt, Európában inkább csak divatnyelv.


Amúgy a spanyol jobban tetszik, az olaszoktól néha hülyét kapok és idegesít a sok véghangsúly. Ha választani kéne, spanyolt tanulnék. Valószínűleg fogok is, annak ellenére, hogy nem igazán tetszik, túl száraznak érzem.

2012. ápr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!