Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fordítanád ezt a két...

Hogy fordítanád ezt a két angol mondatot magyarra?

Figyelt kérdés

1. Don't, in any way, let him come near you!


2. I certainly wasn't expecting dessert, but at least there will be something to finally munch down on.


2013. okt. 28. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

1. Semmiképp ne engedd a közeledbe.

2. Nyilván nem számítottam desszertre, de legalább lesz valami, amin végül csámcsogni lehet.

2013. okt. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vree ***** válasza:

^majdnem

Mind a tagadás duplázás (don't + in any way) mind a 'certainly' nyomatékosítás:


1. Semmiképp, sehogy ne engedd a közeledbe.

2. Egyáltalán nem számítottam desszertre

(nem 'nyilván')

2013. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vree ***** válasza:

^mondjuk ha már kötözködtem, akkor el is magyarázhatom a formulát a kérdnek ahogy illik.


Mind a CERTAINLY mind a DEFINITELY (bizonyosan/határozottan) nyomatékosító szó.

Használhatod mondjuk így:


- Why did you overfeed the dog, Katie?

I only intended to give him a bit to eat. I certainly didn't expect him to eat all the food.


Miért etetted túl a kutyát, Katika?

Csak egy kis ételt akartam neki adni. Arra SEMMIKÉPPEN SEM számítottam, hogy az összeset meg fogja enni.

(vagy: EGYÁLTALÁN nem számítottam, BIZTOSAN/BIZONYOSAN/HATÁROZOTTAN nem számítottam stb.)


A 2.-es mondatban nekem udvariaskodásnak tűnik: TERMÉSZETESEN nem vártam (el), hogy legyen desszert. Vagy: nem számítottam rá, hogy még desszert is lesz.


Lehet műfordítani, mondjuk egy "bár/habár"-ral, bármilyen egyéb megfelelőnek tűnő hangsúlyozás is jó ide.

2013. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vree ***** válasza:

^"Nyilván"-ról annyit hogy elfogadható mivel szintén használható hangsúlyozószóként. :)


Én hajlok rá hogy mást használjak, mivel szerintem megváltozik tőle a rejtett mondandó (a 'certainly' inkább dícséretet/szabadkozást sugall; a 'nyilván'-ban van egy kis számonkérő felhang lehetősége is). De ha valakinek jobban tetszik, azt is használhatja. :)

2013. okt. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!