Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, francia (orosz) után...

Angol, francia (orosz) után mennyire könnyű a lengyelt egyedül megtanulni?

Figyelt kérdés

Igazából,még nem tervezem,hogy pont most elkezdem tanulni,de mondjuk később.

2 nyelv tudása már biztos megkönnyíti a harmadikét.(Hacsak nem tanulok meg addig még egyet:D)

Angolból felsőfokon vagyok (vagyis,szóbeli téren biztos),franciából meg igyekszek haladni,de még van híja a középfoknak is.(Igaz,hogy ha téltől tanárhoz járnék,meg még több időt szánnék rá,még jobban tudnék haladni).


A másik kérdésem: ha az apukám szláv anyanyelvű ,akkor az nekem megkönnyíti a lengyel megtanulását?Azért kérdezem,mert így van olyan szláv nyelv,ami a véremben van,szóval egy szláv nyelvet már tudok,meg jó is a kiejtésem,meg ilyesmik.De,csak apukám szláv anyanyelvű,anyukám nem.És a magyart tanultam előbb,ami viszont nem szláv.


A nyelvérzékem alapjában véve jó.

Előre köszi.


2013. okt. 25. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha oroszul már tudsz, akkor a lengyellel biztos nem lesz gondod. Az alapjában véve lényegtelen, hogy a felmenőid anyanyelve mi volt, nyelvtudás nem tud öröklődni:) Itt csak a környezeti hatás számít, a genetika nem.


Minél több nyelvből van már vmi tapasztalatod, annál könnyebb lesz egy újabbat elsajátítani. Ezért igen, az angol meg a francia tudásod segíteni fog a lengyelben is, de persze nem azért, mert ezek a nyelvek annyira hasonlóak lennének.

2013. okt. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,hasznos volt :) Megy a zöld.
2013. okt. 30. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!