Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy középszintű 100%-os német...

Egy középszintű 100%-os német érettségi milyen nyelvi/nyelvvizsga szintnek felel meg?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy emelt szintű érettséginél 60% fölött megvan a középfok, 40-59% között meg az alapfok. De pl. ha van egy alapfokú nyelvvizsgám (vagy azzal megegyező tudásom), akkor a középszintű érettségit milyen %-on lehet teljesíteni? Elképzelhető egy 90% feletti eredmény?
2009. nov. 14. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Pont annak a szintnek felel meg amiket leírtál. Minek kérdeztél rá, ha tudod?
2009. nov. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt középfokú nyelvvizsgám és 98%os érettségit írtam utána...

100%ot nehéz írni úgyis valamit félrenézel szerintem...

2009. nov. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
11:39-es válaszolónak: Az emelt szintűnél tudom a pontokat, de én a középszintet kérdeztem.
2009. nov. 14. 12:23
 4/6 A kérdező kommentje:
12:01-es válaszolónak: Akkor ezek szerint alapfokú nyelvtudással meg se kockáztassam?
2009. nov. 14. 12:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapfok az alapfok, A1, A2

Középfok B2 = emelt szintű érettségi

középszintű érettségi = alapfok és középfok között valahol. A2-B1

Nem kapsz semmilyen papírt, ha középszinten leérettségizel, de megpróbálhatod az emelt szintet, 60%-tól középfokú nyv-t ad. Sokat kell gyakorolni a mintafeladatokat. Személy szerint nekem egyszerűbbnek tűnik egy nyelvvizsga :) ha 5-re érettségizel közép szinten és van egy nyelvvizsgád, több pontot kapsz, mintha épp 60%-ot érsz el.. :S

2009. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!


Akkor ezek szerint jól sejtettem, hogy egy kicsivel az alapfok felett van.

Egyébként én is így tervezem. Megpróbálok a lehető legjobban érettségizni (középszinten), aztán meg nyelvvizsgázni.

Nagyon nagy szükségem van a pontokra! :)

2009. nov. 14. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!