Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem tudtok tippeket mondani,...

Nem tudtok tippeket mondani, hogy készüljek fel angol origo ITK középfokú (B2) nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
A szövegértelmezés általában megy,a teszt néha-néha,a fordítás nagyon nem és a levélírást is nagyon tudom, de egyáltalán nem érzem magam most biztosnak és decemberben szeretnék menni...

2013. okt. 30. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondoltam írok privit,de végül is,mindegy.


Egyébként csinálj feladatokat az oldalukról,meg a felkészítőjükből.De vehetsz másféle könyvet is-nem origósat- a lényeg,hogy hasonló legyen a feladat.

A leírásból úgy tűnik nekem,hogy csak írásbelire mégy.


A teszthez szerintem a nyelvtant is érdemes lehet átnézni,mert a középfokú teszt főleg arra megy rá (a felsőfok nem teljesen nyelvtanra).

Mikor kijavítod a tesztet,amit csináltál,és valami nem jó,gondolkozz el rajta,hogy miért,ha rájössz akkor jó,de ha nem,akkor vagy kérdezz meg valakit,vagy valahogy derítsd ki.Jegyezd meg,hogy ne kövess el még egyszer olyan hibát.


A fordításnál azt is figyelni kell,hogy mennyire magyaros,ha angolról magyarra fordítasz.Persze az a jó,ha minél kevesebbet kell szótározni,mert időigényes is lehet.Vagy ha kell is,akkor gyorsan kell.Ehhez is szükséges a szókincs.

Hát..ha még valami eszembe jut írok.

Középfokút én is origónál csináltam (illetve írásbelim van máshonnan is).Én most C1 írásbelire készülök,szóbeli már megvan.(az is Origós)

Nekem egyébként eddig a szövegértés ment nehezen.Most még főleg fordítást meg tesztet csináltam,és esszéket.Szóval majd meglátjuk.

2013. okt. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod...am csak írásbelire megyek mert a szóbeli megvan...csak az a baj a tesztben ,hogy meg vagyok róla győződve,hogy az a válasz és erre rossz és nem tudom,hogy miért...de néha megkérdezem az angol tanárom
2013. okt. 30. 19:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen,jó lenne megkérdezni.


Amúgy mikor középfokra mentem,nálam úgy volt,hogy mikor itthon csináltam,nem volt olyan jó.Már azt hittem sose lesz jobb.Aztán megkérdeztem egy amerikai angoltanárt (neten beszéltünk),pár kérdést leírtam neki,meg a választ,azt megbeszéltük.Ez is segített valamennyire,neki már végső elkeseredésemben írtam.Meg közben egy idő után valahogy máshogy kezdtem csinálni.Megnéztem mindegyik válaszlehetőséget,próbáltam rögtön kizárni is,meg lefordítottam a mondatot,magamban helyre raktam,milyen igeidő,mi a mondat lényege,stb.És ez segített.


Nem tudom mennyit tudtam most ezzel segíteni,de én így csináltam.

Aztán mikor elmentem,elsőre meglett (legalábbis az origós) és még jobb is lett a tesztem ,mint vártam.

2013. okt. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!