Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciaországban az angol...

Franciaországban az angol mellett milyen nyelvet tanítanak? (2. idegen nyelvként)

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában németet, olaszt vagy spanyolt. De a franciák nem valami nyelvzsenik, inkább csak ímmel-ámmal tanulják még az angolt is.
2009. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
èn is mindig azt hallottam, hogy franciák nem tudnak más nyelveket, de most hoyg 2 francia ismerösünk is angol és németül is jól beszélt, meglepödtem,és a párom szerinte beszélik a nyelveket de az országukon belül elvárják hogy az idegenek az ö nyelvükön beszéljenek.
2009. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
56%
leginkább spanyolt szerintem
2010. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez egyébként egy nagy tévhit, hogy a franciák nem beszélnek nyelveket. És ez igaz, a saját országukban elvárják, hogy a saját nyelvükön szóljanak hozzájuk. De azért nagyon sokan beszélnek angolul. A második legfontosabb idegen nyelv pedig a német, mert egyre szorosabb a két ország kapcsolata.
2010. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak tudod ez eléggé, hogy is mondjam, pofátlanság, ennyi erővel a magyar ember is elvárhatná hogy pl a turista magyarul szólaljon meg, nem kötelező a német/osztrák turistához németül beszélni.

Sajnos (ezt hallottam sok helyről, és igaz!)hogy ha egy turista vagy akárki idejön Magyarországra akkor elvárja hogy az anyanyelvén szóljanak hozzá az emberek, de ha egy magyar ember elmegy vhová akkor azt sem tudják hogy hol van/vagy van-e egyáltalán Magyarország.:/

2010. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
na jó, de azért van egy kis különbség Franciaország és Magyarország között minden szempontból...
2010. aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 5 Neked tökéletesen igazad van. Mi minek, miért beszéljük az ő nyelvüket? / ami nagyon nehéz/

Jó társalgási szinten tán még elvárható, de mi is elvárnánk, amikor ide jönnek a külföldiek, ők is vegyék a fáradságot, és tanulják meg alapszinten a mi nyelvünket is.

Ja , hogy ők tele vannak dohánnyal, és mindent a kiszolgálásukról szól, az ő nyelvükön, hát ezt kéne áthidalni, és igenis őket is megtanítani a legalapvetőbb illemre, ha már egyszer itt járnak.

A magyar sem nehezebb mint a francia. Nincs igazam?

2014. okt. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!