Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jovo nyaron muszaly le tennem...

Jovo nyaron muszaly le tennem a kozepfokut angolbol de annyira meg nem tudok. Hogyan tudnek ennyi ido alatt megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
2013. nov. 9. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
letöltesz 30 évadnyi brit angol sorozatot, keresel hozzá angol feliratot és bámulod egésznap.
2013. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sorozatok, és menj el egy tanárhoz
2013. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
attól függ, mióta tanulod. A sorozatokat ne bámuld, abból semmit se fogsz tanulni. Egy jó magántanár és szorgalom kell, sok tesztet kell megoldani, témákat kidolgozni, sokat beszélni, de azért van a tanár, hogy mindezekben segítsen.
2013. nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én amikor érettségiztem, akor már 7 éve tanultam az angolt, de még csak egy igeidőt sem tudtam, csupán szavakat. Írásbelin 1 pont kellett volna a ketteshez, de mivel 10% megvolt, így mehettem szóbelizni, ahol 5 pontot kell elérni a ketteshez. Iszonyatosan ideges voltam szóbelin, mert tudtam, hogy nem tudok semmit. Pont olyan tételt húztam, amit vettünk konzultáción, az egyik része az volt, hogy mit vennék a családtagjaimnak karacsonyra, ott voltak képek és választani kellett. Elmondtam szépen sorba, hogy I buy my father is tie, vagy valami ilyesmi, ezt minden családtagnál ezek után én konkrétan semmit nem tudtam, azt sem értettem, hogy mit kérdez a tanár. Mellette ült a másik angol tanár és bólogatott, hogy yes-t, vagy no-t mondjak. Amikor látták rajtam, hogy már majdnem sírok, akkor mondták, hogy mehetek. Szerencsére meglett, de csak a jóindulatnak köszönhetem. Amit javasolni tudok, hogy figyelj oda nagyon az angol órákon, mert 12.-ben szinte már csak olyan dolgokat fogtok venni, ami benne lehet a szóbeliben és az írásbeliben. Amikor elballagtok, akkor igye már nem kell suliba járni de lesznek angol koncultációs órák, amikre mindenképpen menj el, mert ott tényleg azokat veszitek, ami a szóbelin lesz. Nézz angol felirattal angol filmet/sorozatot, amit nem értesz azt keresd ki szótárból. Olvass angolul könyvet/újságot, fordíts le olyan dalokat, amiket szeretsz. Levelezz külföldiekkel. Pl az interpals.com egy tökjó levelezős oldal. Ha rá vagy kényszerítve, hogy angolul társalogj, egy idő után ráál az agyad az angolra és könnyebben megértesz dolgokat. Vagy pl az ask.fm-en angoloknak tegyél fel kérdéseket. Én volt, hogy mondjuk egy hérig szinte reggeltől estig angolul beszéltem és éreztem magamon egy kis fejlődést. Amit én még ajánlok, hogy tanuld meg jól az igeidőket, mert írásbelin fontos.
2013. nov. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Es sorozatok nezesevel megtanulok kozepszinten angolul?
2013. nov. 11. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!