Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 14 éves vagyok. Pályaválasztás...

14 éves vagyok. Pályaválasztás előtt állok. IDEGENNYELV? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval mint írtam, 14 éves vagyok, pályaválasztás előtt.. Az iskolák már megvannak körülbelül, DE idegennyelv kéne. Angolt tanultam, jól megy. Mit javasolnátok 2. nyelvnek? Spanyol, olasz vagy francia? Németet NEM akarok tanulni. Melyik az egyszerűbb, melyiket javasolnátok? Illetve egy speciális spanyol szakkal jól járnék? Mert van az elképzeléseim között az is, de nem tudom, hogy bele merjek-e vágni. Vélemények, ötletek? Fontos lenne, és mindenkinek a segítségét elfogadom!:)

2013. nov. 9. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Bocs hogy ezt mondom de a mai világban kell tudni angolul németül meg valami olyan nyelven ami keletre van (orosz arab kinai japán stb)


ezekben van a jövő...

2013. nov. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
25%
angol,orosz
2013. nov. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Irigyellek első válaszoló, hogy a jövőbe látsz, de én azt tanácsolom a kérdezőnek, hogy az angolra hajtson rá és esetleg tanuljon oroszt vagy kínait, ha nem megy a német.
2013. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
akkor francia szerintem :) nekem személy szerint nem szimpatikus a spanyol, és a francia fontosabb mint az olasz
2013. nov. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
a német az kell
2013. nov. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is fontos a német.

Az angolt mindenképp vedd előre, az legyen az első. A spanyol és az olasz nem olyan nehéz, divatos nyelv is.

Tény, hogy az orosz kezd újra fontossá válni, de kínait, japánt, arabot szerintem nem tanítanak középiskolában, inkább csak nyelvsulikban.

Ha ez a 4 közül kell választanod (német, spanyol, olasz, francia) és a spanyolt mondom, mert nem is nehéz, és mert érzem az írásodból, hogy te már eldöntötted és téged az érdekel. Márpedig ha olyat tanulhatsz, ami érdekel, az könnyebben is fog menni. :)

2013. nov. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Az angol mellett szerintem a német az egyik leghasznosabb nyelv Európában,de mivel írtad,hogy ezt nem akarod tanulni,akkor szerintem a francia a felsoroltak közül.Esetleg az oroszban nem gondolkodtál?Mert még annak lenne értelme.:)
2013. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Látom, elhalmoznak itt tanácsokkal, és sokan németorientáltak itt felettem. Szerintem meg a kérdésedben a német nem volt a választható opciók között. Nem elég, hogy csúnya nyelv, még nehéz is. A német a világon a 12. leginkább beszélt nyelve, a spanyol a 4., a francia a 15., az olaszt sajnos nem tudom, de hátrébb kell, hogy legyen.

Ha tudod, hogy merre akarsz kb. elindulni továbbtanulásban, meg tudod mondani, melyik nyelvvel mész a legtöbbre. Esetleg szeretnél valahol külföldön elhelyezkedni. Spanyolt nagyon sok helyen beszélnek, Latin-Amerikában, Amerikában, nyilván Spanyolország sem kifejezetten apró. De itthon viszonylag kevesen, elég nehéz nyelvnek mondják. Magyarországon az angol után a legtöbben németül tudnak.

Az olasz nyilván nagyon hasznos, ha az embernek zenei, művészeti ambíciói vannak. Egyébként könnyű nyelvnek tartják.

Franciául nemcsak Franciaországban, de Kanadában, Amerikában, Angliában, Németországban, Spanyolországban, Belgiumban, Svájcban és még a gyarmatokon is sokan beszélnek. A francia nem könnyű, főleg az elején nem, ezt már csak tapasztalatból is mondom. Viszont én 3 év francia után azt mondom, hogy ennél szebb, ennél varázslatosabb nyelvet nem is találhattam volna (annak idején majdnem németet választottam, és nagyon megbántam volna!). A francia nagyon logikus felépítésű nyelv, a ragozást kell jól megtanulni, és ebből építkezik a továbbiakban. Az igeidőkben két segédigét használ, és olyan ragokat, amiket könnyen lehet kötni egy már korábban tanulthoz. :) Emellett a franciát a konyha és a szerelem nyelvének is tartják. Nem véletlenül! Illetve még egy nyomós indok emellett, hogy amikor megkérdezik, milyen nyelvet beszélek, hihetetlen büszkeséget érzek, amikor azt válaszolom: francia! Szerintem, ha valaki jól elsajátítja, önbizalmat is kap vele.

Remélem, tudtam segíteni neked, és sok sikert a továbbiakban!

2013. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Most le leszek pontozva, de szerintem nem szabad azt nézni, hogy melyik nyelv jó a gazdasághoz, melyikkel lesz jövőd ésatöbbi. Tanulhatsz te oroszt, ha Spanyolországban lesz majd munkád. És ez így igaz fordítva is. A jövőbe úgysem látunk, úgyhogy a legjobb, amit tehetsz, az az, hogy azt tanulod, ami érdekel. Mert ha németet tanulsz, mert ez jó gazdaságilag, de később nem azzal szeretnél foglalkozni, akkor kitörölheted vele a hátsódat.
2013. nov. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a kérdező nem szeretne németet,akkor nem kell "csak azért is rátukmálni",akármilyen hasznos is.

Az oroszt lehet tanácsolni,de a kérdező kínálatként nem említette.Ha nincs orosz,akkor az nyilván kiesik,ha meg van,akkor nem tudjuk mit gondol róla a kérdező.

Szerintem nem gond,ha nem németet,oroszt,vagy kínait,arabot választ.(Nyilván ha szeretne akkor oké,de ezt mint mondtam,nem említette)

A spanyol szakba szerintem nyugodtan belevághatsz,ha tetszik a nyelv.Hiszen szívesen tanulnád,nem lenne nyűg számodra,és olyat választanál ,ami érdekel.

/A francia is hasznos egyébként,bármilyen sokan is mondják hogy hasznosabb a német,orosz,arab,kínai.

Van ismerősöm,aki (részben) a franciának köszönheti a jó állását.Nem is egy olyanról hallottam.


Meg,több országban hivatalos,viszonylag keresett,fejlett országok beszélik.(Bár a németet is fejlett országok beszélik,meg Oroszország se semmi..nagyon nem.)/


Remélem segítettem.

A franciás szövegem talán fölösleges volt,de nem akartalak abban a hitben hagyni,hogy az kevésbé hasznos.


Szóval,válassz ami tetszik.Ha a spanyol tetszene,szerintem akkor azt.


Majd,ha gondolod,nyugodtan megírhatod a döntésed,vagy ha tudok valamiben,segítek még.

(Én spanyolt és olasz nem tanultam éppen,csak angolt,franciát,oroszt)

2013. nov. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!