Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van valakinek saját élő...

Van valakinek saját élő tapasztalata az idegennyelv-mellékhatás jelenségével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az unokáimat nyelvtanulásban szeretném támogatni. De e cikket olvasván kételyeim támadtak:


[link]



#Idegennyelv-mellékhatás
2013. szept. 23. 01:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy csak a cikk első felét olvastam el, de nem túl rémisztő a dolog.

Nem arról van szó, hogy aki nyelvet tanul, ő visszamaradottabb lesz. Konkrétan arról van szó, hogy egy idegen nyelven kevésbé tűnik okosnak az illető. Én külföldön élek. Míg otthon bementem pl. okmányirodába és hallgattam, hogy mit mond nekem az ügyintéző nő, akkor abban a pillanatban fel is fogtam az egészet. Míg itt, bár folyékonyan beszélem a nyelvet, de 1-2 másodperccel később tudatosul bennem, hogy mit is mondtak. De a legtöbb ember így van vele, bár sokan észre sem veszik. Ráadásul az anyanyelvében az ember jóval több szót ismer, így választékosabban kitudja magát fejezni, ami megint csak az inteligencia jele.

Kedves kérdező! Ne aggódj emiatt, az idegen nyelv tanulás csak hasznukra válhat az unokáknak.

2013. szept. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez egy irdatlan nagy butaság!!


Három idegen nyelvet beszélek, és soha semmi ilyesmit nem tapasztaltam.


Nem is hallottam még ekkora ostobaságot. Bármit tanul az ember, attól több és jobb lesz, nem butább!


Legfeljebb azt tudom elképzelni, amikor még valaki nem beszél teljesen tökéletesen egy adott nyelvet, akkor a másik (anyanyelvi) fél úgy beszél vele, mintha butább lenne (lassabban, kevésbé választékosan) - jó esetben nem lenézésből, hanem segítségként, hogy könnyen megértse őt.

Aki ténylegesen lenéz egy idegen nyelven beszélő embert, az inkább ő maga buta, és nem fordítva.


Mellesleg, ugyanez megfigyelhető pl. nagyothallóknál is, nemcsak kiabálnak nekik, hanem sokszor úgy beszélnek velük, mint egy kétéves kisgyerekkel. Pedig ők sem buták csak azért, mert nem hallanak jól!


Egyszóval: NEM! Nem volt ilyen tapasztalatom soha.

2013. szept. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm a bíztató válaszokat. Nagyon megalapozottnak tűnt a cikk. Azért aggódtam annyira.
2013. szept. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, a legtöbb embernél csak addig van különbség az anyanyelv és a második-harmadik nyelv között, amig azokat nem tudja rendesen.

Én három nyelven beszélek, és sok esetben nem tudom megmondani, hogy egy adott témáról melyik nyelven hallottam, mert mindegyik ugyanolyan természetes számomra.

De a gyerekeim is négy nyelvet beszélnek anyanyelvi szinten, és a legtöbb esetben a magyarral van olyan gondjuk, hogy át kell gondolni, amit hallottak, mert azt használják a legkevesebbet.

2013. szept. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire aggódni

Csak jóljön a gyereknek, ha már kicsi korában elkezd tanulni másik nyelvet. Később könnyebb lesz neki

ilyen szempontból az iskolában is

2013. szept. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Én hat idegen nyelven tanulok és néha tényleg úgy érzem, mintha akadozna a kifejezőképességem, már néha magyarul is. Ott zsong az a sok nyamvadt szó és néha már azt se tom mi van... . De végre a cikknek hála magyarázatot kaptam. Szerintem lehet benne valami.

Alapvetően szerintem természetellenes, hogy valaki ennyi nyelv használatára kényszerítse az agyát, biológiailag nem erre vagyunk berendezkedve. Könnyen el tudom képzelni, hogy nekem is ettől romlik a teljesítményem.

2013. szept. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!