Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha végig olvasom az összes...

Ha végig olvasom az összes Twilight könyvet angolul, kiszótárazva és megtanulva az ismeretlen szavakat, mennyit dob az angolomon?

Figyelt kérdés
Újrakezdő vagyok, sokat felejtettem már, de nagyon nem bírom magam rávenni, hogy a nyelvtant bebiflázzam, úgy érzem jobban élvezném a könyv olvasást és szó tanulást. Megéri?
2013. nov. 16. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. A nyelvtant tudni kell.
2013. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Twilight nem egy bonyolult nyelvezetű könyv. De szókincsbővítésre így is hasznos lehet. Én úgy 5-6 éve olvasok angol nyelvű könyveket, úgy a 15. regény környékén jöttem rá, hogy milyen sokat fejlődtem már, jelentősen kevesebb szótárazás vár rám, mint kezdetben.
2013. nov. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és nem tanultam meg a szavakat, csak mivel sokszor találkoztam velük, előbb utóbb rögzültek (igen, volt úgy, hogy ugyanazt a szót vagy nyolcszor is kikerestem a szótárban).
2013. nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mire eljutsz az utolsó könyvig már szótár nélkül is menni fog(szövegkörnyezetből kitalálod az ismeretlen szavak jelentését) és nyelvvizsgán az olvasott szövegértésed biztos felfelé húzza majd a pontjaid.


Nyelvtan szabályok csak addig fontosak amíg hozzászokik az ember, utána már gondolkodás nélkül használni tudja a nyelvet, de ugyanezt a regényolvasással is el lehet érni. Utóbbi módszerrel tanulok, ha valaki megkérdezi hogy miért úgy mondtam az angol mondatot nem tudom neki nyelvi elemekre lebontani vagy megindokolni, de attól még helyes a mondat.


Van pár nyelvvizsga típus ahol nem nyelvtani(grammar) feladatok vannak, hanem nyelvhasználat(use of english) ami azoknak jön jól akik regényekből tanultak.

2013. nov. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha szótárral ülsz neki a könyvnek kezdő nyelvtudással, kb a 10. oldal magasságában idegrohamot fogsz kapni, hogy mondatonként ki kell valamit keresni a szótárból. Inkább vegyél elő először egy tankönyvet ismétlésként, ha lila gőzöd nincs a nyelvtanról, úgy hiába fejlesztred a szókincsed, mert nem tudod, melyik ideigőt vagy feltételes módot miért úgy és ott használták.
2013. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Újrakezdő vagyok. Képben vagyok a nyelvtannal nagyjából. Köszönöm a válaszokat. Szóval van értelme sokat olvasni így.
2014. ápr. 6. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!