Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek jó módszerrel...

Szerintetek jó módszerrel tanulom az angolt?

Figyelt kérdés
Most vagyok 21 éves és kb általános 5 osztálytól tanulom az angolt mostanáig. Jelenleg elvégeztem a szakmát,érettségit és eltudtam helyezkedni igaz nem a szakmámba!Rá vitt az élet hogy külföldi munkát vállaljak egész pontosan Angliában valami kisebb városban akarok majd dolgozni. Angolt mindig is szerettem és jó is voltam benne így sok dolgot tudok/tudtam amit még fel kell frissíteni. Minden 2 héten járok angoltanárhoz 1 vagy 2 alkalommal, mellette még magyar feliratos angol filmeket nézek és ezeket próbálgatom angol feliratról magyarra fordítani. Régebbi iskolás angol könyvekből is tanulok plusz még az ún. PONS angol nyelvtanfolyam kezdőknek című könyvet is letöltöttem, kinyomtattam és abból is tanulok. Szerintetek mivel tudnám hatásosabban tanulni a nyelvet vagy még valakinek van valami ötlete? Munkám mellett próbálok lehető legtöbbet tanulni ami kb heti 10 órát tesz ki. Sajnos 2 műszakban nem egyszerű.. :/

2013. nov. 17. 18:12
 1/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:

A jővőbeli szakmádról szóló cikkek és szavak.

Szerintem jól csinálod. Ha minden szabadidődben ezzel vagy elfoglalva, többet nem igen tehetsz.


Nekem az lehet még a gyenge pont, hogy amiket felsoroltál, azok mind kezdő szinten vannak - már ideje lenne nehezíteni.

2013. nov. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jól teszed, hogy így tanulsz.

Ez a pons féle kezdőknek, sztem csak arra jó, hogy felelevenítsd a tanultakat, ennél komolyabb nyelvtankönyvre lesz szükséged. Az jó lenne ha betudnál szerezni olyan könyvet ahol jól le van írva a nyelvtan, ezekre példa, majd feladatok amiket megoldasz és hozzá megoldókulcs. Ez a nyelvtanra vonatkozóan.

Oxford angol nyelvtan magyarázatok-gyakorlatok

[link] Innen le is tudod tölteni. Nagyon hasznos és sokan ajánlják. Nekem meg van a könyv.

Emellett ami ennél is fontosabb a szókincs növelés.

1. Hallgass angolul zenéket próbáld lefordítani úgy hogy legyen előtted a lyrics, vagy anélkül akár.

2. Ha filmeket nézel így az is jó.

3. Olvass sokat angolul. Ne ijedj meg a sok ismeretlen szótól. Nyelvvizsgánál is (telc-nél) vannak szavak amiket nem ismersz de a lényeg, hogy globálisan megértsd. Te tudod milyen szinten vagy. Először olvashatsz meséket, majd komolyabb dolgokat akár, wikipédián vkinek az életrakzát angolul. Vagy bármit. Később olvashatsz híreket is angolul.

4. szótárazz.

[link] ez az egyik legjobb netes szótár. Nyelvvizsgára készülök, nincs könyves szótáram, hanem ezt használom és nagyon jó. Tanárok ajánlották nekem.

Jó tanulást!

2013. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsokat, utolsónak külön köszönöm a nyelvtankönyvet!
2013. nov. 19. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!