Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül meg lehet tanulni arabul?

Egyedül meg lehet tanulni arabul?

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni, van két nagyon jó (angol nyelvű) tankönyvem, és interneten találtam segítséget a kiejtéshez, de nem tudom, keressek-e mellé egy tanárt is, aki időnként leellenőrzi a munkám. Egyedül szeretek tanulni, szóval azt semmiképpen nem akarom, hogy a tanár mindent aprólékosan elmondjon, az angollal és a némettel is így tudtam a legjobban haladni, és most a spanyollal sincs semmi gondom. (Bár mondjuk a spanyol és az arab nem ugyanaz a nehézségi szint.)

2013. nov. 18. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Hatalmas kitartással igen! Próbáld megszeretni a nyelvek, a kultúrát, úgy nem kell rávenned magad. Egyedül csak akkor sikerülhet, ha tényleg megszereted a nyelvet és azt keresed, hogy mikor tudnál még egy kis időt, akár 5-10 percet az arabbal foglalkozni, akkor sikerül. Ne kifogásokat találj, hogy miért nem foglalkozol most vele.


Sok kitartást!

2013. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Ha valóban van kiejtésed (rohadtul nem értek az arabhoz, de ahány ország, lehet, hogy annyiféle arab dialektus van) az interneten, akkor a tanár egy bizonyos szintig teljesen nélkülözhető. Az elején kell a tanár, pont a kiejtéshez, és a közepe táján, a nyelvtanhoz. Előtte és utána egy szorgalmas, motivált valaki remekül boldogulhat.
2013. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem tudom, szerintem az elején hasznos, ha van tanárod. Ha megvannak az alapok, akkor utána már nem annyira lényeges: sok jó fórum van, ahol lehet kérdezni, olvasgatni nyelvtanról, szavakról. Persze ez az MSA, a nyelvjárások egy más téma...

Mindenesetre az arab egy logikus nyelv, csak nagyon nem a mi gondolkodásmódunkhoz van szabva.

2013. nov. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!