Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Le lehet tenni a Cambridge...

Le lehet tenni a Cambridge CAE vizsgát anélkül, hogy angol nyelvterületen töltenék el huzamosabb időt?

Figyelt kérdés
B1/B2-es szinten állok. Egy évet adnék magamnak, illetve a tanáromnak. Lehetséges?
2013. nov. 21. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze.én egyetemen végeztem angol szakon, s a végzés után 5évvel voltam csak angol területen.de van még sok más példa is.
2013. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, igen, de akkor nagyon szorgalmasnak kell lenned. Nekem párom élt kint másfél évet Angliában, utána járt a vizsga előkészítő tanfolyamára is, de azért küzdött vele rendesen, nagyon nehéz volt még így is.
2013. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 86%-os számítógépes CAE-t írtam most áprilisban, és nem voltam kint egy napot sem külföldön. Amire kell ügyelni:


- A szövegértésben a szövegek maguk nem nehezek, hanem a kérdések "In the first pagagraph, the writer is trying to emphasize that..." típusú kérdések dögivel vannak, ezek rövidebb szövegek, 1-2 bekezdésesek, két kérdéssel. Van bekezdések visszahelyezése a szövegekbe, ez szokott hosszú ideig tartani, meg van két hosszabb szöveg, amelyekhez bővebb kérdések vannak.

- Nyelvtani rész az brutál, elsősorban amikor ki van hagyva három szó és ugyanazt kell beírni mindegyik helyre

- Írás az annyira nem vészes, általában az szokott a probléma lenni, hogy ne legyen a szöveg túl hosszú

- Listening a magyar középszintű nyelvvizsgák szintjén van, szóval szerintem simán jó.

- A speaking részre meg nem igazán lehet készülni, tudni kell angolul és pont.


A CAE egy elég brutál C1/C2-es nyelvvizsga, szóval ha tényleg meg akarod csinálni, azt ajánlom, vedd meg a Cambridge Uni Press-től a gyakorló feladatsort (az új típusú vizsgához, az enyém ISBN-kódja: 978-1-107-60325-7), és azt próbált kitölteni (4 darab tesztlap van benne, képekkel a speakinghez), ha már eljutottál egy B2-es szintre a tanároddal.

2013. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítő válaszokat! Beszéltem egy profi, egyetemen is tanító tanárral, aki azt mondta, igen, a Cambridge-i a legdurvább és a legnagyobb presztízzsel bíró nyelvvizsga, amelyet csak akkor érdemes letenni, ha először is megvan magyarból a felsőfok! Igazából én olyan 90 százalékkal lennék elégedett, meg is mondtam neki, hogy azt akarom elérni, de csak azt hajtotta, hogy először akkor magyarból felsőfok... de gondolom anélkül is simán lehet...
2013. nov. 23. 09:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Őszintén bevallva én sosem hittem, hogy valakinek a nyelvtudása a nyelvvizsgán múlik, ezért egy ideig le se tettem. Először egy magyar középfokú nyelvvizsgát tettem le, az 98%-os lett, ezek után álltam neki a CAE-nek, csak, hogy lássam, vizsgák szerint milyen jó a nyelvtudásom.


Arra készüljél fel, hogy a CAE értékelési rendszer úgy működik, hogy ha nem éred el a 60%-ot de 55% és 60% között vagy, akkor B2-es nemzetközi bizonyítványt kapsz (magyar akkreditáltat nem), ha 60% és 80% között teljesítesz, akkor C1-es, ha 80% fölött, akkor C2-es bizonyítványt kapsz.


C2-es szint az a CEFR szerinti legmagasabb, így mindenképpen javaslom azt, hogy legalább egy középfokú nyelvvizsgára menjél el előtte, amin gyakorlatban tarolnod kéne (>95%) ahhoz, hogy a CAE-t 80% fölött megírd.


A CAE eléggé érdekes téma, mert a feladatok nem meglepően "bonyorultak" (értsd: nem a komcsi nyelvvizsga-időket idézi), tehát nem a nyelvkönyvet kell bemagolni hozzá, ennek a hátránya pedig az, hogy minden készségednek a toppon kell lennie, hogy egy jobb eredményt érjél el rajta, mert mindent néznek. Az olvasási, a hallgatási meg a nyelvhelyességi tesztek például úgy vannak megcsinálva, hogy külöböző környezetekben használatos kognitív funkciókat teszteljen (gyors olvasás, lassú olvasás, "cramming", ...).


Azt tudom javasolni, hogy nézd meg a próba feladatsort, ami fent van a CAE hivatalos oldalán, és az ottani eredménynél számíts egy 5%-al rosszabbra (mivel, habár nem akarják elismerni, nehezebbek az éles vizsgák mint a próbafeladatsorok, amiket árunlak).

2013. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!