Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van úgy értelme angol szöveget...

Van úgy értelme angol szöveget hallgatni, hogy nem ismerem a szavakat?

Figyelt kérdés
Gyenge a szókincsem, de nem tudok olyan tempóval szavakat tanulni, hogy egyik napról a másikra több szót halljak ki a szövegekből, viszont közben haladnom kellene a hallás gyakorlásával is, és sok olyan szövegbe botlok, amiből nem ismerem a szavakat. Ennek van értelme?
2013. dec. 2. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamennyi van, de nem sok.

Olyan szöveget válassz amit olvasni is tudsz.


AudioBook ideális

2013. dec. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem van értelme "csak úgy" hallgatni szövegeket.. ha folyamatosan bővíted a szókincsedet, olvasol, esetleg nézel sorozatokat felirattal (a tanult idegennyelv feliratával), akkor szerintem előbb-utóbb arra leszel figyelmes, hogy lesznek olyan szavak, amik "szinte észrevétlenül" belemásznak a fejedbe és egyszer csak valahogy jobban fogod érteni a hallott szöveget is, amiben nincs segítségedre sem kép, sem felirat.


Én saját példámon tapasztaltam meg a némettel, hogy kb. alap szintű nyelvtudással mentem ki Németországba, de szinte alig találkoztam németekkel, inkább más külföldiekkel dumáltunk ANGOLUL. Szóval a németem maradt a béka segge alatt. Hazamenni viszont nagyon ciki lett volna ugyanazzal a nyelvtudással, így elkezdtem internetes rádiókat hallgatni, de nem teljes odafigyeléssel, hanem csak ment a háttérben. Pakolásztam közben, mosogattam stb. ha elkaptam néhány ismerős szót, akkor odafigyeltem, meg igyekeztem a saját tempómban kiírogatni szavakat, meg tanulgatni őket. Szóval nem volt nagyon intenzív...

Viszont, kb. 4 hónap múlva csoda történt velem, én legalábbis kb. úgy éreztem magam... mert egyszer csak folyékonyan kezdtem el beszélni. Persze a nyelvtanom nem volt az igazi, de valahogy, mégis tök jól el tudtam beszélgetni németül, ami hatalmas sikerélmény volt. A hallott szövegértésem ugyanígy fejlődött, szóval a végén már össze tudtam foglalni, hogy miről szólt az adott beszélgetés a rádióban...


Úgyhogy hidd el, az aktív nyelvtanulás tudatosítja a szavakat, nyelvtant, stb., de igazán a passzív nyelvtanulás során mélyül el, válik véreddé a dolog, vagy is olvasás, hallgatás, nézés :)

2014. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!