Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme az angol kőzépfokú...

Van értelme az angol kőzépfokú nyelvvizsgánal?!

Figyelt kérdés

Elöször is, ha a felsöszintü érettségi angolból jól sikerül, akkor azért középszintü nyelvvizsgát kapok. (remélem érthetö)

És akkor mi értelme elmenni középfokúra?

Én most 10.-es vagyok, és nem érzem úgy hogy készen állok a nyelvvizsgára, meg hát sokba kerül.

És nincstöbb értelme annak, hogy megvárom a 12. évet és akkor eldöntöm hogy vagy felsöfokú nyelvvizsga vagy az érettségi ami által megkapom a középfokút?


2013. ápr. 23. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emeltszintű érettségit csak úgytudod jóra megírni, ha sokat tanulsz külön, plusz, ha nem kell a továbbtanulásodhoz, mert olyanra szakra mész, ahol nem számít, akkor csak rontja az átlagod, (az éettségijeid átlaga mindenhol számít)mert nyilván nem tudod olyan jóra megírni mint a közepet. De persze,értem a logikádat, korábban bennem is felmerült ez.
2013. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Persze

Várj még legalább egy évet

2013. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem "kötelező" rá elmenni

(pláne ha úgy érzed még korai volna)

2013. ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De mehetsz "emeltezni" is,

ha az szimpatikusabb

2013. ápr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért mert kapsz érte egy középszintű nyelvvizsgát nem érdemes megcsinálni.

A nyelvvizsgának az az előnye, hogy bár pénzbe kerül, viszont nem rontja az érettségiátlagodat, ha esetleg, bár megvan a 60%, de mégsem sikerül jól.

+ egy fokkal nehezebb is az emelt. Mi a felsőfok magnóhallgatási részéhez az emelt szintű érettségik hanganyagaival készültünk jóformán.

Meg ha netalán a nyelvvizsgát, addig próbálkozhatsz, amíg nem sikerül. Sőt, külön-külön is leteheted az írásbelit és a szóbelit is, nem muszáj egyszerre.

2013. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

*Meg ha netalán nem sikerül a nyelvvizsgád


Bocsi, siettem egy kicsit.

2013. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nincs kedved

ne mmenj

2013. ápr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!