Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges- e eljutni önállóan...

Lehetséges- e eljutni önállóan középfokú szintre angolból, ha jelenleg középhaladó szinten vagyok?

Figyelt kérdés

Rendelkezem alapfokú nyelvvizsgával, és szükséges lenne letennem a középfokút, de jelenleg nem fér bele a keretbe egy újabb nyelvtanfolyam. Otthoni tanulásra gondolok, minden lehetséges ingyenes online segítséggel. Tankönyvem, munkafüzetem és oktató cd- m van. (több is). Van- e itt olyan, akinek így sikerült nyelvvizsgáznia?

Előre is köszi a választ.


2013. dec. 4. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:

"középfokú" , "középhaladó"


Ezek csak hangzatos elnevezések, amit a nyelviskolás gengszterek az idiótáknak találtak ki.


Az angollal pedig az a helyzet, hogy ha már végig tudsz ülni egy bármilyen, letorrentezett filmet, amin a beszélt nyelv angol, és persze felirat(mankó)mentes, akkor már fel tudsz készülni kis erőfeszítéssel középfokú vagy felsőfokú nyelvvizsgára, és nem fogsz bukdácsolni rajtuk.


Na ennyi lenne.

2013. dec. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"Az angollal pedig az a helyzet, hogy ha már végig tudsz ülni egy bármilyen, letorrentezett filmet...." <-- ezt persze úgy gondoltam, hogy végig érted is, amit mondanak. Nehogy félreértés essék.
2013. dec. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy sok olyan állás adódna, ahol a bizonyítvány szükséges már eleve ahhoz, hogy beküldhessem a pályázatot. Álláskeresésnél ez sok esetben így működik. Tehát ebből a szempontból tökmindegy, hogy mit jelent, mennyit ér valójában a fokozat.

Egyébként a felirat nélküli filmekből csak a rövidebb mondatokat és kifejezéseket értem meg, hosszabbnál már elakadok.

2013. dec. 4. 09:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor először magyar felirattal nézz filmeket
2013. dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van.
2013. dec. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A nyelvtant pedig (ami nem túl bonyolult, lévén, hogy az angol nyelvről beszélünk) csak tanárnál lehet igazán megtanulni, szóval ha mondatösszerakási vagy igeidős gondjaid vannak még, akkor fizesd be azt a pár órát szerintem.


Ha nincs ilyen gond már, akkor hajrá szókincsbővítés (filmnézés, olvasgatás angolul).

2013. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2013. dec. 5. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!