Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolul kezdtem itthon...

Spanyolul kezdtem itthon tanulni. Szerintetek ez a módszer jó a tanulása?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy a nyelvtannal haladok szép sorban a könyvben, viszont ez mellett csinálnék egy olyat, hogy kis "kártyákra", cetlikre magyar mondatokat írnék fel, és azokat próbálnám fordítani. De nem csak olyan mondatokat amit épp veszek a könyvben, hanem minden igeidőből mindenfélét. Akár az egész könyv összes mondatát például. Így ha a nyelvtannal épp olyan mondathoz érnék amit ugyan még nem vettem, de a kártyák miatt már tudom, és belémrögzült úgy könnyebb nem? Sajnos nincs pénzem tanárra, viszont az álmom hogy megtanuljam. Vagy van még valami jó módszer a tanulás megkönnyítésére?
2009. nov. 23. 09:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nagyon jó az ötleted!Ha teheted akkor nézzél spanyol nyelvű filmeket előbb magyar felirattal,majd spanyol felirattal,és a végén csak spanyolul!Ez is sokat fog segíteni.

De ha meg tudod tenni akkor töltsd le a neten a ROSETTA spanyol CD-t.Az is nagyon jó.(nekem az angol és a Japán van meg) Azért tanácsolom ezt a CD-t mert ott is tudsz játszani a szavakkal,mondatokkal.Képekhez tudod társítani.Van 3 lehetőség,hogy fejleszd a nyelvtudásodat.

1.Hallás után tanulhatsz

2.Írást fejlesztheted

3.Beszédet fejlesztheted(be lehet állítani,hogy a kiejtésedet ellenőrizze)

Jó tanulást

2009. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi hogy írtál. Utánna néztem a cd-nek, megtaláltam, de nem engedi megnyitni sem. A spanyoltanulas.lap.hu oldalon találtam. Máshonnan betudnád linkelni ahol még megvan? Én nem találtam. köszi
2009. nov. 23. 10:47
 3/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

*****

Talán ez a torrent jó lesz...

De vannak olyan oldalak ahol le lehet tölteni a teljes verziót.PL: bitbarat.hu(ott fent van tuti)

Vagy nézd meg a netmaffia.hu



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. nov. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2009. nov. 23. 11:16
 5/16 anonim ***** válasza:

Megkerdezhetem, hogy fiu vagy vagy lany es hany eves?

En is elkezdtem csak ugy magamba tanulni, lehet, hogy segithetnenk egymasnak. :)

19/l

2009. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szia! Én lány vagyok és 25 éves. Hogyan tudnánk segíteni egymásnak van ötleted? Merre laksz?
2009. nov. 23. 12:14
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, csak gondoltam, valahoyg csak lehet. :)

Amugy kulfoldon vagyok, szal esetleg msnen vagy emailben. Ami nekem nagyon kene, hogy valaki elmagyarazza az igeragozast. :)

(elozo)

2009. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Írd meg az e-mail címed. Külföldön is élsz, vagy csak ideiglenesen vagy kint?
2009. nov. 23. 12:57
 9/16 anonim válasza:

Szia!


Én is hasonló módszerrel tanulok spanyolul. Használom ezt a szótanulós módszert is, tehát én magam írom meg a kártyákat. És használom a Rosetta Stone progit is, amellyel remekül lehet nyelveket tanulni!

Aztán ott van még a Kreatív Nyelvtanulás spanyol változata is, ami szintén nagyon jó módszerrel tanít meg a nyelvre. Annyit hozzátennék az előző válaszhoz, hogy úgy tanítja a nyelvet, ahogyan az anyanyelvedet tanultad! ;)

Emellett még könyveket és hanganyagokat is használok a gördülékenyebb haladás érdekében, de nagyrészt csak a fent említettekből tanulok!


Ami miatt igazából írok, az az, hogy szeretnék valakit, akivel közösen lehetne tanulni, néha összejárni és megbeszélni a fontosabb kérdéseket. És láttam, hogy ti is épp erről beszélgettetek. Ha valamelyikőtöket érdekelné a dolog, akkor jelezzetek nekem!


Előre is köszönöm!

2009. nov. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

"Annyit hozzátennék az előző válaszhoz, hogy úgy tanítja a nyelvet, ahogyan az anyanyelvedet tanultad! ;)"


Ez a mondat a Rosetta Stone-ra vonatkozik! :)

2009. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!