Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy spanyol nyelvet...

Olasz vagy spanyol nyelvet tanuljak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.-os és olasz vagy spanyol nyelvet szeretnék jövőre tanulni.Már régóta szeretnék olaszt tanulni de most nagyon megtetszett a spanyol is.Melyik nyelv könnyebb?Tényleg annyira hasonlítanak mint ahogy mondják?Szerintetek melyiket válasszam?És nyíregyen melyik gimibe lehet tanulni?
2013. dec. 13. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Spanyol könnyebb, szebb és többen beszélik.
2013. dec. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Cristo ***** válasza:

Bár én is könnyebbnek tartom a spanyol nyelvet, vannak akik szerint egyforma nehézségű (csak másban), de hát akinek tetszik annak rajta. Nekem annyira nem jön be a spanyol...


Amúgy tényleg nagyon hasonlít a kettő, és a spanyollal többre mész az életben (vagy legalábbis többen is beszélik, meg sokkal nagyobb nyelvterületen). De ha mondjuk Olaszországban szeretnél élni/dolgozni, akkor valószínűleg ne a spanyolt válaszd.

2013. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Spanyol, hasznosabb.
2013. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 webnyelv ***** válasza:

Lehet, hogy sokan beszélik a spanyolt pl. Spanyolországban és Amerikában, de minket ez általában nem érint Magyarországon. A közelsége miatt az olasz hasznosabb, hacsak nem akarsz Spanyolországba vagy pl. Mexikóba, Dél-Amerikába menni. Ennyit a hasznosságukról.


Hogy melyik könnyebb? Szerintem a spanyol könnyebb, de végeztünk egy kis összehasonlítást, és pont ugyanannyi lett kb. a nehézség az olaszban és a spanyolban is. Szerintem, mivel a gyakrabban előforduló dolgok (névelő, főnév többes száma) a spanyolban könnyebbek, ezért általában könnyebb spanyolul helyes mondatot alkotni.

2013. dec. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. dec. 15. 15:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ez valóban nehéz kérdés mert én is ezen törtem a fejemet.Engem egy kicsit idegesít,hogy sokan azzal jönnek hogy'egész Dél-Amerika spanyoloul beszél és az hasznosabb'van benne igazság de édesanyám kitünően tud olaszul és amikor Kanadában és Amerikában voltunk,akkor ott egy csomó olyan emberrel találkoztunk ,akik olaszul beszéltek.Ugyan is az 1900-50-es 60-as években rengeteg olasz Észak-Amerikába.Spanyolul kik beszélnek ott?Hát a mexikó bevándorlók....És attól még hogy Majdnem egész Dél-Amerika spanyolul beszél attól még nem hasznosabb.Hiszen ki költözik a csóró Dél-Amerikába?Brazilía meg Argentína talán elmegy de ugye Brazília portugálul,Argentínába pedig az elmúlt 5 évben regngetek olasz költözött.Én nem fikázni akarom a spanyol nyelvet mert nekem is tetszik,csak idegesít pár olyan emberel aki jön a hülye 'hasznosabb'szójával.
2014. ápr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!