Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek hogyha felsőfokú...

Szerintetek hogyha felsőfokú nyelvtudással elmegyek az USA-ba tanulni, akkor mennyi idő kell ahhoz, hogy angolul álmodjak, gondolkozzak?

Figyelt kérdés

Hogy szinte már fel se tűnjön, hogy nem anyanyelvű vagyok. Elég jó nyelvérzékem van és természetesen egyedül megyek, tehát semmit nem fogok magyarul beszélni.

Tapasztalatokat is szívesen hallanék.


2013. dec. 17. 15:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy negyven éve beszélgetett Vitray egy professzorral. Olyan helyen élt az Államokban, ahol ő volt az egyetlen magyar. Rokonai nem voltak. Vagy ötven évig nem is hallott magyar szót, nem beszélt senkivel magyarul.

Mégis olyan szépen, tisztán beszélte nyelvünket, hogy semmi idegenség nem volt benne.

Természetesen nem is álmodik más nyelven.

Egy három hónapja kint levő ifjú titán ugyanebben a beszélgetésben telenyomta a beszédét oh veel, tsináltam bísznisz júeszéj, ó jeee, s mentem naty szoszieti blablabla.


Hát ennyi. Az usákokat nem nagyon érdekli az akcentus. Ott senki nem őslakos.

2013. dec. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szokott ilyen lenni angolul és németül is, nem kellett ehhez külföldre menni, csak sokat olvasni/hallgatni a nyelveket. Most a spanyollal csinálom ugyanezt.


Viszont számolni rendesen csak magyarul tudok, szerintem az az, ami lehetetlen. :D

2013. dec. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
17%
# 2 Orosz, angol felsőfokúm van, beszélem is aktívan mindkettőt. Nekem megy a számolás mindhárom nyelven. Semmivel nem könnyebb magyarul, mint mondjuk oroszul.
2013. dec. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De olyan szinthez mennyi idő kell, hogy már jobban tudjak angolul, mint magyarul, vagy legalábbis kb ugyanúgy. Hogy már szépirodalmi műveket tudjak angolul olvasni.
2013. dec. 17. 16:06
 5/20 anonim ***** válasza:
16%
Csak egy vérbeli hülyegyereknek lehet az a célja, hogy jobban tudjon idegenül, mint az anyanyelvén. Egyrészt irreális, jó eséllyel soha nem fog sikerülni, másrészt pedig mi értelme? Egyszerűen fogalmazva: mivel jársz jobban, két gombóc fagyival, vagy eggyel?
2013. dec. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Talán mert valószínűleg kint fogok élni. Az viszont már egészen biztos, hogy kint fogok tanulni és diplomázni és arra lettem volna kíváncsi, hogy mennyi időnek kell etelni, hogy ne okozzon nehézséget az idegen nyelv.
2013. dec. 17. 16:37
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hét szerintem pedig számolni (mármint fejben, gyorsan műveleteket végezni, nem pedig 1, 2, 3...) nagyon nehéz idegen nyelven, mert a számolás egy absztrakció, ott inkább "érzi" az ember.

Nekem, ha azt mondják, hogy eintausendsechshundertsiebenundzwanzig mal hunderttausendzweihunderfünf, akkor lassabb vagyok, mintha magyarul mondanák ugyanezt...

Pedig német nemzetiségiben végeztem.


De lehet, hogy simán hülye vagyok, és itt rajtam kívül csak tökéletes emberek vannak. :D

2013. dec. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Németben nem vagyok otthon, de meggyőződésem, hogy fejben azért jobban "pörög" a dolog, mint így, leírva :)

Mondom még egyszer, amióta beszélem ezt a két nyelvet, soha nem okozott gondot se oroszul, sem angolul számolni. Igazából az dönti el, hogy milyen nyelvi környezetben vagyok épp az adott pillanatban.

2013. dec. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"De lehet, hogy simán hülye vagyok, és itt rajtam kívül csak tökéletes emberek vannak. :D"

Ezt csak most olvastam hozzá. Figyelj, nem állt szándékomban sem felvágni, sem megsérteni téged.

2013. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Emberfüggő, de az első jele az (lesz), hogy lesznek szavak, amik hamarabb ugranak más nyelven. Teljesen véletlenszerű dolgok. Én három nyelven beszélek, és számtalanszor kapom magam azon, hogy megint más nyelven gondolkozom vagy épp hirtelen akarok valamit mondani és nem magyarul ugrik be a szó. Szóval érdekes dolog ez, persze ha erre görcsölsz, hogy mikor fog végre így menni, az nem sokat segít. :)
2013. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!