Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 15 éves vagyok, már 4 éve...

15 éves vagyok, már 4 éve tanulom az angolt. A tanárnak köszönhetően kb nem tudok semmit. Megszeretnék tanulni társalgási szinten angolul. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Vagyis,hogy mit kell tudnom,légyszives írjátok le,hogy a társalgási szinthez mi szükséges,pl nyelvtanból.ÉS hol,és mivel érdemes kezdenem? A nyelvtanból miket kell megtanuljak ami tényleg fontos egy társalgási szinthez?

2013. dec. 17. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt így nehéz belőni, a társalgási szint azt jelenti, hogy az elvont témák kivételével el tudsz beszélgetni bármiről, helyesen vagy kevés, úgymond gyakori hibákkal. Ehhez igazából az kell, hogy legyen egy alap szókincsed, illetve nyelvtani ismereted, amire tudsz építeni, azzal, hogy beszélgetsz másokkal, így gyakorolván a nyelvet.
2013. dec. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát..:) Nagyon sokat kell olvasnod és filmet nézned angolul!:) Aztán ha a családodban vagy ismerőseid közül tud valaki Angolul akkor velük is beszélhetsz:) Utána pedig csak jön magátol:) Én mondjuk külföldön tanultam meg de úgy mentem ki, hogy szinte semmit nem tudtam...:/ :)
2013. dec. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Sz*rásig van az internet ingyenes anyagokkal, 4 év alatt 3x is megtanulhattál már volna angolul vagy elmehettél volna magántanárhoz.
2013. dec. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló.Igen tudom,hogy rengeteg anyag van fent csak azt nem tudom,hogy mivel kezdjem.Nyelvtannak vagy a szókincsfejlesztéssel esetleg a hallott szövegértéssel.ÉS a nyelvtanból is pontosan mivel? igeidők? Ezeket nem tudtam és ezért nem is tanultam.
2013. dec. 18. 15:40
 5/8 anonim ***** válasza:
A New Headway könyvek nagyon jók, full kezdőtől el tudsz velük jutni felsőfokig.
2013. dec. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
okés köszi:) majd meglesem.
2013. dec. 18. 16:45
 7/8 webnyelv ***** válasza:

Elsősorban az kellene hozzá, hogy amit már tudsz nyelvtanból, azt is szóban gyakorold valakivel. A nyelv elsősorban beszéd, és a leggyakrabban ezt felejtik ki. Amit tudsz már szabályokat, azok segítségével gyakorold valahogy a saját gondolataid kifejezését. Írhatsz naplót például, csak szokd, hogy a saját gondolataid kifejezésétől ne riadj vissza. Na csak feladatokat oldj és nyelvtant gyakorolj, hanem magadtól próbálj alkotni mondatokat, akár írásban is jó először.


Az igeidők közül a folyamatos, egyszerű és befejezett jelen, egyszerű és folyamatos múlt és az egyszerű jövő idő (+to be going to szerkezet) kell feltétlen. Ezekkel már elég jól el lehet társalogni.

2013. dec. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem köszi szépen:)
2013. dec. 19. 05:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!