Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg tudnátok mondani hogy van...

Meg tudnátok mondani hogy van angolul a gekkó és a csincsilla?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki is elkezdené hogy google-fordító meg ilyenek kösz már próbáltam:D
2013. dec. 18. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Google-fordító.


Komolyan nem tudom, mi a szart próbáltál...


[link]

[link]


gekkó -> gecko


csincsilla -> chinchilla


Minden egyéb negatív kommentár nélkül közlöm, hogy wikipedia is a barátod.


[link]

[link]

2013. dec. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kössz:D
2013. dec. 18. 18:23
 3/9 webnyelv ***** válasza:
76%
Ilyenkor sajnálom, hogy nem én voltam az első válaszoló. Szó nélkül belinkeltem volna a Wikipédiát és nem írtam volna az "sz**" szót a kommentembe.
2013. dec. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Sz** szó :D mintha valami nagyon csúnya szó lenne 2013-ban... Gxakkerdesek szűrő sem szűri. A kérdező pedig megérdemelte, miután ő "próbálta" fordítóban... Aki ennyire nem önálló, később szerinted mit fog elérni az életben? Az oldal nem csak azért van, hohy robot módra leírjuk a helyes választ, hanem hogy önállóságot is tanuljanak az emberek. A válaszommal még vissza fogtam magam.
2013. dec. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Kedves 22:33-as, szerintem meg csak szimplán pólyás vagy. Elég, ha szimplán segítesz neki. Majd kinövöd.
2013. dec. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 webnyelv ***** válasza:
53%

Ez az oldal nem az önállóságra nevelést segíti, ez pl. a szülők dolga.

Egyébként az a translate nem annyira megbízható, jogos, ha megerősítést várt a kérdező.

A Wikipédiát meg nem mindenki tudja, hogy erre is lehet használni. Én pont tudom, mert sokszor nézek meg szavakat különböző nyelveken, de én se úgy születtem, hogy tudtam.

A nagyszótár a legmegbízhatóbb forrás, megnéztem ott is a két szót, véletlenül pont úgy is van, ráhibázott a google éppen.

2013. dec. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
A google fordító a jelenlegi legmegbízhatóbb fordító, de látom képben vagytok. Nem baj, majd kinövitek ti is.
2013. dec. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy én nem beszéltem a google-ről. Arra írtam (azt, hogy majd kinövöd), hogy sértegeted a másikat, ahelyett, hogy segítenél.


A google valóban jó fordító. De egy nyelvet nem lehet google fordítóval tanulni. (Relatíve) messze vagyunk még attól, hogy egy fordítószoftver helyettesíteni tudjon egy egynyelvű szótárat. Ezek egyszerűbb szavak, így jó hogy nem okoz problémát egy fordítónak. A probléma ott kezdődik amikor több jelentése van egy szónak, nem szerepel a magyar nyelvben, stb. . Ráadásul a főnevek pont azt a szófaji kategóriát képezik, amiket úgy alapvetően könnyebb megfejteni. Vannak abból is nehezebbek, de abból van olyan, amiket könnyű megfejteni. Szemléltetésképpen gondolj csak a frazális igékre (a főnevekhez viszonyítva).


Na mindegy, majd kinövöd.

2013. dec. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 webnyelv ***** válasza:
100%

7. Igen, nyelvtanárként képben vagyok, hogy ha megbízhatóan akarja valaki egy szó jelentését megtudni, akkor lehetőleg ne netes fordítót használjon.

De túl van tárgyalva, a kérdező megkapta a választ. Mindenkinek mások az elvei, a meggyőződése, ezen nincs értelme vitatkozni. Én ragaszkodom az elveimhez bizonyos okokból. Nem gondolom, hogy itt ki kéne oktatni a kérdezőket. Ha látja, hogy belinkeled neki a Wikipédiát, ő is tudni fog róla és legközelebb használni fogja. Én azért járok ide válaszolgatni, mert érdekelnek a kérdések, a témák, és szívesen válaszolok. Ha valaki nem szívesen válaszol és morog a kérdés miatt, az az ő baja.

Én sem tudtam eddig angolul a gekkót és a csincsillát, de a kérdésnek köszönhetően már tudom. Én örülök, hogy megkérdezték.

2013. dec. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!