Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek egy hónap alatt...

Szerintetek egy hónap alatt sikerülne?

Figyelt kérdés

Voltam novemberben nyelvvizsgázni,csak írásbelit csináltam,mert van már szóbelim.Tehát az írásbelire elmentem,de sajnos nem sikerült.Viszont csak 7% kellett volna hozzá.

Ha elmegyek egy hónap múlva (utána való hónapban már nem tudnék menni),és addig megint készülök,akkor sikerülhet?



2013. dec. 21. 13:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Aki volt konkrétan ilyen helyzetben,hogy pár százalék kellett volna,és elment mondjuk 1-2 hónap múlva még egyszer,az írhatna saját tapasztalatot.

Ha vannak itt,akár tanárok is írhatnak véleményt,meg persze más nyelvtanulók.

2013. dec. 21. 13:45
 2/12 anonim ***** válasza:
Én pont 60%-al mentem át úgyhogy szerencsém volt de ha intenzíven tanulsz akkor sikerülhet döntsd el hogy neked megéri-e a kockázat?
2013. dec. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha egy hónap alatt napi 4-5 órát is rá tudsz szánni a tnaulásra, akkor talán. Az 53% az jelenti, hogy nem tudsz középfokon még, hanem valahol az alap és aközépfok között kavirnyászol, a középhez már nyilván közelebb, de nem elég közel. Első körben a nyelvtanra rá kéne erősíteni, átismételni és mellé a szókincset felnyomni. Van például az 1000 kérdés 1000 válasz könyv, idén jelent meg a legújabb kiadás hanganyaggal együtt, annak a szókincsével már jó kell legyél középfokra.
2013. dec. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Második: Most vettem észre,hogy nem írtam bele a kérdésbe,hogy felsőfokról van szó.A kulcsszavakban benne van,de elfelejtettem a hozzászólásban leírni.

De köszi a választ.


Első:neked is köszönöm a válaszod.


Egyébként már többször próbáltam az írásbelit,de egyszer se sikerült.Az viszont egyértelműen látszik,hogy egyre jobbak a százalékok is.

De mivel már a szóbelim tavasszal megvolt,és már rég akarom az írásbelit is,ezért mindig adtam még egy esélyt.

Az első és a második alkalom között telt el egyébként a legtöbb idő(3 hónap kb.) ,a többi között nem,de még így is azok lettek a legjobbak egymáshoz képest,amik között kevesebb idő telt el.

Meg gondolom a nyelvvizsgatípus,vagy akár még a vizsgahely sem mindegy.


Tanulni meg tanulnék rá,mert ettől már csak többet tudhatok,kevesebbet nem.Azért mertem amúgy ennyi vizsgára elmenni,mert egy kivételével mindegyikre elég sokat próbáltam készülni.Minden típusú feladatot,meg több feladatsort is.

Most is készülök rá,még több szót meg fogok tanulni,szerintem így már jónak kellene lennie.

Most lehet sikerül azt a kicsi pluszt beletenni,ami elég hozzá.

2013. dec. 21. 17:38
 5/12 A kérdező kommentje:
A szóbelire amúgy csoporttal készültem,és nekem lett meg először.Nem is volt olyan rossz a százalék,a magnó volt a rosszabb a 2 rész közül,de azért meglett.A szóbelire is sokat készültem.A témákból is,a magnót is-amennyire volt hozzá anyag,meg tudtam-gyakoroltam.Meg persze szavakat is,amik voltak az 1000 kérdés 1000 válaszban.(abból készültem)
2013. dec. 21. 17:41
 6/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Attól még a könyvajánlat áll, ez elég jó

[link]

De akkor meg vedd úgy, hogy közép- és felsőfk között vagy, de felsőfokon még nem tudsz. Azt is jó lenne tudni, hogy írásbelin mi nem megy, mert akkor arra kell ráerősíteni illetve hol vizsgáztál, ITK-n pl. a nyelvtan nagyon szopatós, én is szeretnék majd felsőfokot tenni, BME-n vagy Euro-n gondolkodom.

Sokat segít az is, ha filmeket nézel angol felirattal vagy már anélkül, mert fejleszti a szókincset is (nyilván meg kell állni, ha 1-1 kifejezést nem értesz), de rögzülnek a beszélt szófordulatok. Ugyanerre jó az is, ha leülsz a kedvenc könyved angol változatával és azt "szótárazod". Én normélisan gimi óta (majd 4 éve) nem tnaultam tanárral igazából angolt, de gond nélkül megértema filmeket, egyre többet olvasok angolul is, szóval működik.

2013. dec. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Voltam origón és Társalkodón is.Előtte BME-n.És a legelső vizsgám volt az Euro.

De az Origó meg a Társalkodó még jobban sikerült,mint a másik kettő.Viszont ennek talán az is részben az oka,hogy több időm volt az utóbbi kettőig fejlődni.

Viszont azt megemlíteném,hogy nekem a középfokúm is Origós -mert írásbeli+szóbeli- és nem volt vele gondom,nem volt olyan nehéz.Középfokon írásbelim viszont van Társalkodós is.Origó elsőre sikerült,Társalkodó másodjára,de a Társalkodóra mentem először.Bár nem sok különbség volt a második Társalkodó és az Origó között.

A felsőfokú szóbelim is Origós.


Szóval,nekem az Origóval nincs annyira problémám.

A Társalkodóval úgy vagyok,hogy az középfoknál is másodjára sikerült,lehet felsőfokon is másodjára sikerülne.

Meg hát,végül is valamennyire egyedül készülök,de mindegy.

Csak nem akartam volna túl sok idő múlva csinálni,hanem a szóbelihez minél közelebb időben,meg utána úgyis tanulnám tovább a nyelvet,szóval abból a szempontból mindegy,mert nem hagyom abba.

2013. dec. 21. 19:24
 8/12 A kérdező kommentje:

De a tanácsot megfogadom,az 1000 kérdés,1000 választ azért átnézem rendesen.A szavakat is nagyon,meg a témákat se árt.

Talán a filmnézés is segít,az egyébként is hasznos lenne minden nap,mert napról napra jobban érteném.

2013. dec. 21. 19:25
 9/12 A kérdező kommentje:
"Bár nem sok különbség volt a második Társalkodó és az Origó között."-ezt időben kell érteni.
2013. dec. 21. 19:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Fogj meg egy jó vaskos angol regényt és kezdd el olvasni, idegen szavakat nem kell kiszótárazni az csak lelassít, 5-6 előfordulás után már rá fogsz jönni a jelentésükre.

Egy hónap az pont elég hogy egy 500-60 oldalas regényt elolvass.


Középfokú nyelvvizsgám óta egy angolórám sem volt és a tanulást se vittem túlzásba, de 5 elolvasott regény után úgy írtam 90%-ra a felsőfokú írásbelit hogy utolsó 10 percben már csak a csokimajszolással foglalkoztam.(egyébként ECL-en voltam)

2013. dec. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!