Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes bemagolni...

Szerintetek érdemes bemagolni azt a 32 ( pontosan nem tudom mennyi ) szóbeli tételt középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Szerintem pont az lenne a nyelvvizsga lényege, hogy azért a tudásért adjanak papírt amit tényleg tudok és ne azért kapjam meg a nyelvvizsgát, mert bemagoltam aztán felmondtam és utána 2 hét múlva elfelejtettem.
2013. dec. 29. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Ez úgy működik, hogy először MEGÉRTED, hogy miről van szó, aztán BEMAGOLOD, majd BESZÉLGETSZ róla. A magolás az csak és kizárólag azért jó, mert beszédben könnyebben eszedbe jut. De a tényleges megjegyzést a beszélgetés fogja elősegíteni, valamint az, ha sokszor hallod a dolgot a megfelelő kontextusokban.


Amúgy mit szeretnél bemagolni? 1000 kérdés 1000 válasz? Azt amúgy is át kellene szabnod úgy, hogy jó legyen rád. Középfokon. Felsőfokon meg legyen az a cél, hogy ne kelljen egyszerűsíteni sehol, ne tudjanak kifogni rajtad, ne kelljen más irányba terelni a témát.


De én most nem értem a kérdést. Ugye még véletlenül sem az a helyzet, hogy a középiskolai tanárod kéri azt, hogy bemagold? Nem lenne meglepő, vannak olyanok, akik ezt élvezik.

2013. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdező ezt jól írod. Csak az a szégyen, hogy a TELC németen 5 tétel van. Akit ismerek, és volt olyan h*lye, hogy németből TELC-re ment, mind bemagolta azt az 5 féloldalas szöveget. Pedig a nyelvvizsga lényege, hogy azért kapod meg, mert közép/felső fokon tudod az adott nyelvet. Na hát a magolás nem ezt tükrözi ;)
2013. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 webnyelv ***** válasza:

Érdemesnek érdemes, fejleszti a képességeidet, közben nyelvtanilag helyes mondatokkal tömöd az agyad az adott nyelven, így jobb esetben magas is jobban képes leszel nyelvtanilag helyes mondatokat alkotni.

Azonban nem nyelvvizsgára lenne érdemes megtanulni kívülről szövegeket, hanem nyelvórán lehetne ilyen házi feladat is, a nyelvi készségek fejlesztésére.


Sokkal jobb, ha te magad tudod, mit akarsz mondani, és megvan rá a készséged, képességed, hogy idegen nyelven kifejezd a mondanivalódat. Nyelvvizsga előttre erre a szintre kéne eljutni.


Ettől függetlenül a magolás sem teljesen értelmetlen, fejleszti a képességeket, fegyelemre, kitartásra tanít.

2013. dec. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valami vázat nem árt megtanulni persze

Ha nem is "szóra szóra"

Voltál már vizsgázni azóta?

2014. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Telcen voltál?
2014. febr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!