Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelveken beszélsz és...

Milyen nyelveken beszélsz és milyen szinten? Nyelvvizsgád is van?

Figyelt kérdés
És mióta tanulod az adott nyelvet + heti hány órában ?
2009. nov. 29. 07:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Föltettem ezt a kérdést én is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


Remélem segíthettem.

2010. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

spanyol 5év alatt felsőfok

latin 6hónap alapfok:)

2010. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 évet folyamatosan tanultam az angolt (ált. suliban). 2 éve vagyok középiskolás, elkezdet a németet 9.-ben. Angolra nem kell bejárnom az agoltanárom szerint, mert jó vagyok...^^ Szóval most 2 évet csak úgy hébe-hóba. De minden év végén cserébe vizsgáznom kell angolból!! = )

És sztem jövőre nekiállok a középfokúnak.


Németet - amint mondtam - 2 éve tanulom. Sokkal nehezebb, mint az angol, ezt tudtam is. De édesanyám németül beszél, és egyrészt miatta kezdtem el. Meg úgy mindigis akartam németül tanulni.


Japánt tanultam néhány évig, de rájöttem, h ezt túl nehéz egyedül tanulni. Pénzem pedig nem volt tanárra (mert egy japán tanár k*rva drága Mo.-n). Így most felfüggesztettem, főiskolán, v. egyetemen akarom folytatni. Szóval ez helyett most oroszt tanulok.


Oroszt 3 éve tanulok, szintén egyedül. :) Néha, ha vmit nem értek (de ilyen kevésX van...^^), szólok az egyik volt orosz-szakos tanárnak. De, viszont nekem sokkal könnyebb az orosz, mint a német.


Norvégot az egyik közeli rokonom kezdett el tanítani még amikor japánoztam is. Ez kb egy nyár erejéig tartott, utána keveset találkoztunk. Aztán utána el is felejtettem... de most vmelyik nap eszembejutott, h én mégis meg akarom tanulni azt, és elővettem régi jegyzeteim, szavakat tanulgatok. Meg a nyelvtana nem nehéz, főleg ha beszélsz angolul meg németül. De inkább a német dominál.


Tervezem még a spanyol tanulást is. De az még a jövő titka, h mi lesz belőle.

Először angolból és németből szeretnék 1-1 középfokú.

Után japánból egy körülbelül 4.-es szintűt.

A többit meg meglátjuk.

És ha utána még lesz kedvem/időm tanulni még egy nyelvet - akkor az a spanyol lesz! :)

Úgy kb ennyi.

Szóval én mindenképp a nyelvekkel (is) akarok foglalkozni.

2010. febr. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
angol közép nyelvvizsga már van, de most megyek felsőfokúra..... :)
2010. febr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az angolt csak azert nem tartom anyanyelvemnek, mert nem ket eves korom elott tanultam meg(itthon inkabb magyarul beszeltunk), ezen kivul nemetul beszelek "nem tudnanak eladni" szinten, 9 eve tanulom, es japanul beszelek "nem tudnanak eladni, viszont en el tudnek adni masokat, amennyiben szepen mosolyognak" szinten es 3 eve tanulom. Ezen kivul tudok minimalis szintu izlandit is, de nem sokaig tanultam.
2010. febr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!