Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor kell do és mikor kell...

Mikor kell do és mikor kell did? Illetve a cselekvések végére mikor kell "s"?

Figyelt kérdés

2014. jan. 3. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:

did az múltidő

Egyszerű jelenbe kell ,e/2.

2014. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az "-s" a jelenidőben, egyes szám HARMADIK személyben kell a főige végére, és csak ha nincs segégigéje.


Segédigéknél külön meg kell tanulni, melyikek kapnak ragozást. A "do" 1/3 alakja pld a "does".

2014. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*segéDigéje
2014. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen 3.,elnézést félre ütöttem.
2014. jan. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló szerintem egyes szám harmadik személyre gondolt (ugyanis az a helyes [hogyha NEM vesszük szigorúbban a dolgot]).


"Illetve a cselekvések végére mikor kell "s"?" -> Ez a mondat mit jelent?


A 'do' az egyszerű jelen idő segédigéje. Kérdésnél és tagadásnál van jelentősége.


A 'do'-t lehet hangsúlyozásra használni. Ha nyelvvizsgára mész, akkor nem javaslom, hogy így használd.


A 'did' az egyszerű múlt idő segédigéje. Kérdésnél és tagadásnál van jelentősége.


A 'did' úgyszintén a 'do' ige egyszerű múlt ideje (2. alakja).


A 'did'-et lehet hangsúlyozásra használni. Ha nyelvvizsgára mész, akkor nem javaslom, hogy így használd.



Összegezve én azt mondanám, hogy amit kérdezel, arra nem lehet ekkora helyen válaszolni, de írtam pár használatot neked.

2014. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen standard angol, hogy "I did read your book", nem tudom, miért ne lehetne használni nyelvvizsgán.


A do és a did az egyszerű jelen és az egyszerű múlt segédigéje, kérdéseknél kell használni. Ilyen esetekben mindig a segédigét kell ragozni, nem a kérdést.


Ha hangsúlyozásról van szó, akkor is a do-t ill. a did-et kell ragozni (persze a did inden szám minden személyben ugyanaz, szóval tök mindegy):


Do you live here?

Does she live here?


Did you love me?

Did she love me?


I do live here.

She does live here. (tényleg itt él)


I did love her.

She did love me. (tényleg szeretett)

2014. jan. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!