Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti melyik nyelvvizsgát ajánljá...

Ti melyik nyelvvizsgát ajánljátok? (angol felső)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy unalmas már a kérdés, és mások nem mondhatják meg helyettem, nekem kéne eldönteni, de egyszerűen nem tudok választani. Melyik lenne az a nyelvvizsga, amelyet külföldön és belföldön munkahelyekhez egyaránt elfogadnak, és természetesen a diplomához, és a főiskola/egyetemre való jelentkezéshez is? Olyanok tapasztalatára IS kiváncsi lennék, akik külföldön dolgoznak/dolgoztak és esetleg nem fogadták el a nyelvvizsgáját (akár középfokút), vagy épp megfelelőnek tartották.
2014. jan. 3. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
IELTS nyelvvizsgát ajánlom, szerintem nem valami nehéz. 6.5-ös eredmény felett lehet itthon akkreditáltatni mint felsőfokot, és a külföldi egyetemi jelentkezésekhez is elfogadják.
2014. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! :)
2014. jan. 3. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor Magyarországon működő de külföldi tulajdonú cégnél voltam interjún közölték hogy az ITK Origó nyelvvizsgám semmit sem ér a szemükben és ők semmilyen kétnyelvű vizsgát sem fogadnak el csak az egynyelvűeket.

Brit székhelyű a cég úgyhogy ők Cambridge ESOL-t ajánlották, de nekem túl drága volt és csak egy ECL-re futotta amit úgy távolságtartóan kezeltek. Amikor írtam nekik hogy van ECL felsőfokom visszahívtak és szóban letesztelték a tudásom.

2014. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged, azt hiszem az Origot kihúzom a listáról:)
2014. jan. 4. 00:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha MINDENKÉPPEN külföldön elfogadottat akarsz, akkor (sajnos) marad a Cambridge ESOL vizsgarendszer, abból is a CAE.


Ezt azért mondom, mert nekem is van egy CAE nyelvvizsgám (A, CEFR C2). Én már jó ideje használom az angolt, ezért nekem nem volt annyira nehéz (bár vannak olyan feladatok, ahol meg lehet szenvedni), de ez _nem_ egy könnyű nyelvvizsga, sokkal nehezebb, mint akármelyik magyar. Persze akkreditálják ugyanúgy.


A rendszer úgy működik, hogy jegyek szerint különböző CEFR osztályzatokat kapsz. A az a legjobb (>80%), ekkor kapsz egy C2-es bizonyítványt. B és C az a "pass" jegy (60%<>80%), míg D a "borderline" (55%<>60%) jegy, ahol nem mentél át (akkreditált bizonyítványt nem is kapsz), de kapsz egy B2-es (középszintűnek megfelelő) bizonyítványt. Az alatt meg megbuktál.


IELTS-t azért nem ajánlanám, mert csak 4 évig (?) fogadják el a kiadástól számítva, az ESOL bizonyítványok meg "nem járnak le". A Cambridge ESOL-t viszont nehezen (sehogyan?) fogadják el az Államokban, oda minden egyetem/főiskola IELTS-t kér.

2014. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ECL-t ajánlom én is.
2014. aug. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!