Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy kezdőnek mennyi időbe...

Egy kezdőnek mennyi időbe telik megtanulnia úgy az angol nyelvet, hogy középfokon levizsgázhasson?

Figyelt kérdés

Heti 1 órával vagy heti 2 órával?

Gondolkodtam, hogy elkezdek egy nyelviskolát, de nem tudom, mit tegyek. Mindig németet tanultam. 1 évig tanultam angolt és elég jól ment. Olyan csoportba tettek be akkor, akik már tanulták, de sokszor a tanár is megdicsért, hogy én jobban tudom a feladatot, mint aki már tanulta. Tapasztalatokat kérek vagy egy jártas véleményét! Köszi!


2009. nov. 29. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem is a nyelviskolát válaszd. Innen már csak tőled függ, mennyi időbe telik eljutnod középfokra.

De nekem azt mondták, nyelviskolával anyagilag jobban jártam volna,mint tanárral.

Szerintem ha jól megy,akkor úgy fél év alatt el lehet jutni, de ha ráérsz minden nap foglalkozni az angollal több órát, akkor hamarabb is.

2009. nov. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Anyagiakban meg időben próbálok gondolkodni. Találtam egy jó iskolát is. Nem szeretnék évekig ezzel foglalkozni, max 1.5 év. De járok egy másik suliba, ami OKJ-s képzést ad. Ezt kettőt kellene összeegyeztetni, meg a munkámat. A sulival 2011 nyarán végzek. Igaz, oda csak szombaton kell bejárni. 2 műszakban dolgozom, ezért nehéz lesz egyeztetni a nyelvsulival szerintem.
2009. nov. 29. 17:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Fél év alatt? Dehogy lehet fél év alatt? Ha ez ennyiből állna, akor mért az emberek 19%-a tud egy nyelvet? A másfél év is igen necces, csak kemény sokórás otthoni tanulás mellett mehet, a heti egy órát felejtsd el, a heti kettő az alapvető minimum. Inkább magántanárral, mert gyorsabban jutsz eredményre, a saját szükségleteid szerint, a saját tempódban. Nyelviskolában a fokozatokat végigjárva heti 4 órával három és fél év.
2009. nov. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nyelviskolában tanulsz, akkor nulláról a középfokig 400 órát kell venned. Ehhez hozzájön még 100 óra, ami kifejezetten a nyelvizsgára készít fel, szal összesen 500 órát kell a nyelvsuliban töltened.

Otthon kb ugyanannyit kell foglalkoznod a nyelvvel, mint a suliban, így cirka 1000 x 45 percre lesz szükséged a vizsgához.

Magyarán, ha heti 2 órát veszel egy nyelviskolában, akkor 250 hét, azaz 5 év alatt jutsz el a középfokig.

Ha magántanárhoz jársz, akkor 500 óra helyett, lehet, hogy elég lesz 150 is (ez már tőled függ) így 75 hét, azaz másfél év alatt levizsgázhatsz, de így többet kell otthon tanulnod.

Sok sikert!

2009. nov. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egy nyelvtanár mondta, hogy akár két hónap alatt el lehet jutni középfokra így: minden nap jársz nyelvsuliba,ott több órát tanulsz,majd hazajössz és szintén több órát rátanulsz. Ha főkén magára a nyelvvizsga típusfeladataira készülsz, be lehet látni,hogy ennyi idő alatt bizony meg lehet csinálni.

Ami miatt ez nem megy mindenkinek:

1., nincs ennyi ideje(dolgozik,családja van, iskolába jár stb stb)

2., nincs pénze

3., ami hátrány ,hogy ez nem ad tényleges tudást csak egy papírt, egy nyelvvizsga bizonyítványt.

Hidd el, az egész csak elhatározás kérdése. Ha kellően motivált vagy és szánsz rá elég időt,akkor menni fog.

Ja és hiába van az emberek 19%-ának nyelvvizsgája, sokuk meg sem mer mukkani,ha arról van szó...

Tehát ha valakinek nem csak a papír kell hanem tényleg meg is akarja tanulni a nyelvet úgy,hogy ha külföldre megy értse amit mondanak és tudjon válaszolni is, akkor bizony nem elég több év sem.

2009. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem gimiben, 0-ról 6 év alatt sikerült, heti 4, majd az utolsó két évben heti 5 órával. + otthoni tanulás/gyakorlás.

Függ: tanártól, és annak a tanítási módszerétől, a tananyagtól (mennyire aktuálisak a témák), attól, mennyire tanulod szívesen az adott nyelvet, és van e nyelvérzéked! Meg persze mennyi időt szánsz rá. Sok sikert! (ja, és azon gondolkozz el, hogy a papír kell, és az minél hamarabb, vagy a tudás, amiről a papír talán nem holnap lesz a kezedben. Nem mindegy... Én a tudást választanám/választottam) :D

2009. nov. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Vettem egy jó könyvet, ezzel elvileg önállóan meg lehet tanulni az alapfokot. Megpróbálkozom vele, aztán kiderül, menni fog-e. Nekem nem csak papír, kell, hanem tudás is. Ami érdekel, azt meg tudom tanulni, főleg a nyelvnél. Németből is jó voltam.
2009. nov. 30. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!