Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg igaz, hogy az angol...

Tényleg igaz, hogy az angol emeltszintű érettségivel meglehet kapni egy bizonyos fokú nyelvvizsgát is?

Figyelt kérdés

2014. jan. 5. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az angollal. Kozepfoku nyelvvizsga jar (ha jol tudom) 60% utan. De vigyazz, a tovabbtanulasodba ne szamitsd bele tobbletpontkent az emeltezest (50pont) meg a kozepfoku angol nyelvizsgat is (28pont).
2014. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért?
2014. jan. 5. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
emelt szintű érettségi felsőfokú nyelvvizsgát ad
2014. jan. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

legalábbis 80 % felett ad emeltet (bár mellette lehet h másik tárgyakból is kell adott nyelven vizsgáznod)

nézz utána, nekem (2010-ben) még így volt, az tuti

2014. jan. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
emelt szintű érettségi nem ad felsőfokú nyelvvizsgát sohasem, a megfelelő eredmény elérése esetén középfokút ad.
2014. jan. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mi giminkben (2tannyelvű) az mondják hogy felsőfokút kapunk ha min60% az emelt és még két tantárgyból megvan a legalább a kettes azon a nyelven
2014. jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az emelt szintű érettségi idegen nyelvből csak akkor ad középfokút, ha legalább 60%-ot elértél

ha már felsőfok, akkor az már rég nem érettségi, inkább OKTV

2014. jan. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

igen, én is két tannyelvűbe jártam és ott 80 % feletti eredményért felsőfokú nyelvvizsgát kaptam (persze más tárgyakból is idegen nyelven kellett érettségiznem és azokat is jó eredménnyel tettem le)


pontosan nem tudom, h működik ez, de az tuti, h én az emelt érettségimhez kaptam a felsőfokú nyelvvizsgát (és nem vagyok vele egyedül)

2014. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is kéttannyelvűbe jártam, és csak akkor kapsz felsőfokút, ha az angol mellett más tantárgyakból is angolul érettségizel. A 100/1997. Korm. Rend. az érettségi vizsgáról teljesen leírja, mikor történhet ez meg.


"(4)324 A vizsgázó érettségi bizonyítványa, ha a vizsgázó célnyelvből sikeresen teljesítette emelt szinten az érettségi vizsga írásbeli és szóbeli vizsgáit, azoknak minden vizsgarészét a részletes követelményekben meghatározott módon, továbbá

a) legalább 60%-ot ért el, és

b) a másik két vizsgatárgyból célnyelven, sikeres, legalább középszintű, vizsgát tett,

felsőfokú (C1) komplex típusú államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak minősül."

2014. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!