Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készülhetnék fel...

Hogyan készülhetnék fel franciából a középfokú komplex nyelvvizsgára egyedül 1,5 év alatt? Angolból már van felsőfokúm, amit napi szinten használok is.

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem egyértelmű a kérdés. Tanulsz már franciául vagy most kezdenéd el? Nem mind1... illetőleg az sem, hogy ha már tanulsz, akkor milyen szinteken állsz.
2013. febr. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg A2-es szinten állok. Ez ugye még a közvetlen alapfok előtti szint, de már nem nulláról indulva. Itt tartok most.


Pl. az Allons-y I.-II. kötetekre lehet támaszkodni önállóan tanulva is? Stb.

2013. febr. 14. 08:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát a nyelvtanhoz pl. jó az a tesztes könyv

(ami minden nagyobb nyelvhez volt meg van)

2013. febr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A társalgás fejlesztéséhez lehet, hogy az jó, hogy

pl minden témakörhöz írsz párbeszédeket


A magnós feladathoz nem tudom mivel lehetne gyakorolni

2013. febr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az írásbelire könnyebb mindenképp készülni


(a nyelvtant könnyebb megtanulni)

2013. febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A társalgás azért nehezebb, mert

magaddal elég nehéz társalogni

2013. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Másfél év sok idő, simán el tudom képzelni, hogy akár előbb is lerakd azt a középfokot :) bár ez ugye vizsgától is függ. Nekem 1 év alatt sikerült leraknom olaszból (nulláról kezdtem), de én magán tanárral tanultam. És neked is azért javaslok valamilyen plusz segítséget. Ha csak heti 1 alkalommal is, de nem volna rossz egy tanár. A kommunikációt mindenképpen kell valakivel gyakorolnod, plusz ha nem értesz valamit, akkor is jól jön.

Egyébként ismerem az általad említett könyvet és én elég jókat hallottam róla. Ha a közeledben van könyvtár, akkor nézz körül mindenképpen, mert gyakran találni benn mindenféle tesztes feladatot, szókincsfejlesztőket stb. Én is onnan hoztam ki sok olasz könyvet, összesen egyetlen egyet vettem meg, ami olyan A1-A2-B1 szintre viszi fel az embert. A többit mind könyvtáros könyvből tanultam. Illetőleg nekem ugye ott volt a tanárom is.

2013. febr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon gyorsan megy. Lazán elégnek kell lennie ennyi időnek.
2013. febr. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!