Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origós nyelvvizsgára való...

Origós nyelvvizsgára való felkészüléshez milyen könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nyáron szeretném letenni a nyelvizsgát középszinten. Én egynek gondoltam az Oxford angol nyelvtan könyvét, meg idiómaszótárt. Mit ajánlotok még a jó felkészüléshez?

2014. jan. 7. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
BME-re mennék inkább a helyedben. Amúgy az Angol nyelvtan 222 pontban elég jó, aztán ott az 1000 kérdés-1000 válasz, bővíteni a szókincset. Jók a New headway tankönyvek is, nyelvtan gyakorlására meg ajánlom a Murphy - English Grammar in Use -t
2014. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

BME? az milyen? miben más?

Úgy halottam az origo az egyik legjobb meg több helyen fogadják el..:)

2014. jan. 7. 19:58
 3/10 A kérdező kommentje:
És köszi a választ! :D
2014. jan. 7. 19:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Anno Origon voltam, a nyelvtani teszt színtiszta szopatás volt például Nem tudom, hogy azóta mennyivel másabb a helyzet, de a gimis angoltanár a BME-t ajánlotta (nagyon korrekt, lelkiismeretes tanáról van szó amúgy) és lénegében mindenki átment a vizsgán, elég jó eredményekkel.

Én más okokból mentem ITK-ra előttük, de valahogy nem tudom rá azt mondani, hogy próbáld meg azt nyugodtan. De ahogy érzed.

2014. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ez mennyire "rangos"? ezta fajtát is sok helyen elfogadják?
2014. jan. 7. 22:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Tök8, ezek itthon elismertek, külföldre ennél sokkal komolyabb nyelvvizsgák kellenek, ha olyan munkakörben akarsz dolgozni feltéve persze. Lényeg, hogy nem mozgat meg angol nyelvterületen senkit, ha leközlöd, hogfy van egy ITk-s vagy BME-s nyelvvizsgád.

Ha nemzetközileg elismertet akrsz, csinálsz TOEFL-t, de szólok, az baromi nehéz. És 2x annyiba kerül. Középfokra bármi megteszi, inkább felsőre készült már valami ütősebbel-

2014. jan. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt el kell oszlatni pár kételyt. Magyarországon MINDEN akkrediált nyelvvizsgát KÖTELEZŐ elfogadni, ha nyelvvizsgát kérnek. Tök mindegy, hogy origó, BME, Dexam, társalgó, ECL, vagy akármi, el kell fogadniuk.


Külföldön ezek közül egyről se fognak hallani, oda TOEFL/IELTS/Cambridge ESOL vizsgák kellenek, amerikába az első kettő, angliába/Commonwealth-be inkább az utolsó. Ezek a nemzetközi vizsgák sokkal nehezebbek, de (ezt úgy mondom, hogy nekem van egy C2-es CAE-m) sokkal korrektebbek is: a nyelvi feladatok nehezek, de nem a szivatásra mennek rá, az olvasási feladatok igényesek, az írási feladatok is komolyak, de nem a Ben Hur-t kell átfordítani Shakespeare-angolra. Szóval nehéz, de fair.

2014. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezt az elfogadást úgy értettem, hogy persze elfogadják, de nem mindegyiket tartják olyan nagyra..legalábbis én úgy hallottam :) De akkor ezek szerint mindegy :) Mindenesetr nagyon köszönöm a válaszokat :)
2014. jan. 8. 17:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha azzal szeretnél "menőzni", hogy milyen nyelvvizsgád van, akkor inkább menj valami nemzetközire (tipp: nem mindegyik nem elévülő), és akkor arra büszke is lehetsz. Persze ehhez bizonyos fokú tudás kell, és a 40 ezer forint körüli árat fölösleges valami középfokú papírért kicsengetni, akkor inkább már C1/C2-re.
2014. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha angol nyelvből szeretnél Origo nyelvvizsgát akkor van egy tök jó könyv. Horváth Miklós: Nagy origó nyelvvizsgakönyv.

Ebbe 20 komplett írásbeli feladatsor van benne és 20 magnóhallgatás.

Nyelvtantanulásra szerintem Dohár Péter: Kis angol nyelvtan könyve még mindig szuper.

2014. jan. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!