Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a múltbeli munkáimról...

Ha a múltbeli munkáimról beszélnék, akkor milyen igeidőt kellene használnom angolból?

Figyelt kérdés
pl, 3 éve dolgoztam itt meg itt, tavaly meg meg máshol és ebből kibontakozó történetek mennek tovább ugyanazzal az igeidővel? Sima egyszerű múlt? Bocsi, ha kicsit hülye kérdés

2014. jan. 8. 18:25
 1/3 anonim válasza:
ha egy mondatba akarod írni a két munkahelyedet, akkor a régebbit past perfecttel írnám és a tavalyit egyszerű múlttal, ha meg különálló mondatba teszed a 2 munkahelyet. 3 éve itt dolgoztam. Tavaly ott dolgoztam, akkor szerintem nyugodtan teheted egyszerű múltba mind a kettőt. Illetve az ebből kibontakozó történet mehet szintén múltba, de használhatod nyugodtan a folyamatos múltat is, ahol megkívánja a történet.
2014. jan. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem teljesen értek egyet az előttem szólóval. Past Perfectbe akkor rakhatod, ha nem lineálisan meséled el, tehát úgy mondod, hogy 1 éve itt dolgoztam 3 éve pedig itt ---> I worked at XY(ez a meló neve) a year ago, but I had worked at XXY 3 years ago. De ez marhára nem angolos, felesleges ennyire túlbonyolítani egy mondatot. Nyugodtan írjad Simple Present-ben, időrendben előre haladva (ami régebben volt azt említsd elsőnek. Azt viszont jól mondta, hogy ahol a mondanivalód megköveteli ott nyugodtan használ Past Continuous-t, azonban kétlem, hogy olyat akarnál mondani, ami megkövetelné, tekintettel arra, hogy azt csak akkor használhatod ha a múlt egy adott pillanatában a cselekvés éppen folyamatban volt. Példa: This time last year, I was working on a serious buisness project. Ugye láthatod, a 'this time last year'az egy pontos időre mutat rá --> múlt évben ilyenkor. Ha csak úgy mondod, hogy last year akk már nem lehet folyamatos, tekintettel arra, hogy nem tudjuk múlt évben pontosan mikor történt a cselekvés.


Remélem segítettem, de ha van még kérdésed akk írj nyugodtan, meg korepetálást is vállalok Budapesten ha édekel, baráti áron :)

2014. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Előző vagyok, bocsi de azt írtam nyugodtan írd Simple Present-ben, természetesen az Simple Past akart lenni. Kicsit sietve írtam :)
2014. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!