Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szókincslistából...

Milyen szókincslistából érdemes tanulni egy BME B2-es nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Akik már tettek le ilyen vizsgát, azok mit ajánlanak? Kéne egy pár százas, max pár ezres lista, amik gyakoriak ott. Nincs ilyenje valakinek? Oxfordos listáim vannak de nem tudom, hogy az jó lenne e...
2014. jan. 20. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

1000 kérdés 1000 válasz. Van abban pár ezer szó.


'1000/10000/stb. most common words' listák. Nyilván a hot verbs-ök és hasonlók minden jelentését és használatát nem tudod megtanulni, de a legalapabbakat érdemes:

[link]


De nem ajánlok semmit, BME-s vizsgát azt speciel nem tettem.

2014. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az 1000 kérdés.. azért jó, mert 'tematikus szószedet'. Én nem tudom, konkréten melyik a legjobb, de mindenképpen tematikus szószedetet javaslok, mert ha az ember sorban tanulja a szavakat, akkor a szavak és a sorrend segítik egymás 'előhívását' és ez a tematikus szószedetnél előnyös, abc alapúnál nem...
2014. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!