Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen idegen nyelvet érdemes...

Milyen idegen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Most májusban végzek suliban, mint logisztikus. Munkatapasztalatom van, angolul társalgási szinten beszélek, írok, olvasok és még idén elakarom érni az erős középszintű tudást. Azonban azon gondolkozom, még egy nyelv jól jönne, már munkatalálás szempontjából is!


Mit ajánlotok? Olyan nyelv kellene ami könnyű viszonylag de mégis gyakorta használatos.


Német, Orosz? Spanyol, Francia nem tetszik. Nem férfias :D


2014. jan. 19. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
oroszt kevesebben beszélnek, de van ugyanolyan fontos nyelv, mint a német, szóval szerintem azt.
2014. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mint logisztikus egyértelműen angol-német. Az angol evidens, és sok a német érdekeltségű cég Magyarországon.
2014. jan. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, német felé hajlok én is, mivel elég szoros kapcsolatban állunk a németekkel. Azonban sok helyről hallom, hogy amellett, hogy hasonlít az angolhoz nagyon nehéz megtanulni.


Kezdjem el a közeljövőben tanulni a németet vagy csak akkor miután már megvan az angol? (nem nyelvvizsgára gondolok az nekem nem kell :D hanem a tudásszintre.)

2014. jan. 19. 16:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha belefér az idődbe, és anyagilag megengedheted, sztem kezdd el a németet. Olyan pont úgysem lesz az angol tanulásod során,h felállsz,h akkor most megvan az erős középszint. És az önéletrajzodban is jobban mutat, ha már akármilyen szinten is, de ott van a német is.
2014. jan. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Ugye most a vizsgákra is készülnöm kell plusz az angolt gyakorlom, hogy ne felejtsek vagyis jelenleg szinten tartom magam, pénzt még gyűjtöm nyelviskolára. Angolból pld eddig itthon tanítottam magam és nem rossz :) jobb lenne iskolában csak baromi drágák. Azonban németből még az alapokat sem tudom, szóval rá fogok kényszerülni az iskolára.
2014. jan. 19. 16:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Esetleg tudtok olcsó és megbízható nyelviskolát Budapesten?
2014. jan. 19. 16:24
 7/8 anonim válasza:
Én lassan egy éve tanulok spanyolt, és egész könnyű nyelv. Szerintem megéri megtanulni, ahogy a németet is. Spanyolra szavazok.
2014. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Dover nyelviskola.
2014. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!