Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsgát...

Angol középfokú nyelvvizsgát mikor és hol tehetném le? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

15éves vagyok, és már kezdetektől nagyon jól megy az angol, sok versenyen voltam és minden dobogós lettem(főleg első).Az elméletet tudom, feladatokból már nyelvvizsgás feladatlapokat szokott nekem hozni a tanár, és mindig 90%fölött van az értékelés.Szókincsem is majdnem az egész suliba nekem a legnagyobb a tanárok szerint(és nem egóból mondom de szerintem is).Magnós feladatokban is nagyon jó vagyok, a leggyorsabb beszédből is kiszedem a lényeget :D

Most le szeretném tenni a nyelvvizsgát (legalább a középfokút), mert akkor az angollal úgy nagyjából kész lennék (persze továbbra is gyakorolni fogom, a felsőfokúra)és rá tudnék feküdni mondjuk a németre.Célom lenne hogy érettségire mindkettőből meglegyen a középfok.


Több kérdésem is lenne:

1.Korhatárhoz kötött a középfokú vagy a felsőfokú?

2.Fizetni kell érte?Ha igen kb. mennyit?

3.Ha le írná valaki hogy megy a nyelvvizsga, mit kell csinálni azt megköszönném :).Annyit tudok hogy van szóbeli meg írásbeli.Írásbelinél magnós feladatokra kell odafigyelni.Ennyit tudok róla, ha valaki tud még valamit egészítsen ki kérem :).

4.A felsőfokú nyelvvizsga korhatárhoz kötött?Ha nem akkor oda is mehetnék akár, vagy ahhoz kell a középfokú?

5.Nyíregyháza környékén, tudntok e olyan helyet ahol letehetném a nyelvvizsgát?


Köszönöm aki elolvassa kérdéseim, és válaszol rá :)



2014. jan. 22. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Hali, Gratu a nyelvérzékedhez :)

1. ha jól tudom 14 a limit ,szóval emiatt neparázz

2. 21-35 000 között változnak az árak, attól függ melyiket választod

3. TELC,ORIGO,ECL,társalKODÓ,BME,PANNON,City and Guilds, TOEFL azok amik a legnépszerűbbek, mindnek van weboldala ahol pontosan leírják mik a követelmények :D

4. Ezt nemtudom, de szerintem ez is 14 évtől

5. passzolom, nem vagyok odavalósi :)

2014. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Euroexamnak olvasgattam utána, lehet azt kéne tenni :D.De a töbit is megnézem :)

2014. jan. 22. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a felsőfokú vizsgának is tizennégy év

a korhatára (de azért a biztonság kedvéért érdeklődd

meg a ny.vizsa központnál)-

2014. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos pénzbe kerül-

De a felsőfokúhoz nem kell előtte lerakni

a középfokút (nincsenek egymáshoz kötve)

2014. jan. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyíregyházán is le lehet tenni többféle nyelvvizsgát, beírod a keresőbe, hogy nyelvvizsga Nyíregyháza, és kijönnek a találatok, így működik az internetes keresés. Természetesen kell fizetni, mert ezzel dolgoznak valakik, különböző árak vannak, 25-30 ezer körül a komplex. Az írásbelin olvasott szöveg értése, levélírás, némely vizsga esetén nyelvtani feladatlap, esetleg fordítás van, a hallott szöveg értése a szóbeli része és természetesen a beszéd, kérdés-felelet, szituáció és kép, vizsgafajtától függően egyénileg vagy párban.
2014. febr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!