Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol! Különbség Simple Past...

Angol! Különbség Simple Past és Past Perfect között?

Figyelt kérdés

A Simple Past több dologra is használatos. Én úgy tanultam, hogy múltban történt, egymás utáni cselekvéseket is ki lehet fejezni vele (pl. After i got home, i made a sandwich)


Azonban a Past Perfect használata egy megbízható weboldal szerint ( [link] ) szintén valami ilyesmi, ott ezt írják: "Két múlt idejű cselekvésnél a korábban történt esetében.

Pl. After I had read the book I took it back to the library."


Nos, mi a különbség a kettő között? Mert mindkettő két múltban történt, egymás utáni cselekvést fejez ki. Vagy én tévedtem és olyan esetekben nem lehet SP-t használni?



2014. febr. 1. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Pl. After I had read the book I took it back to the library."

Ebben a mondat pont ink'bb Simple Past-ot használnának. Az eredeti azért kissé furcsa mert a könyv visszavitele NEM EREDMÉNYE (Perfect) az elolvasásnak hanem csak utánna következik, és ez kevés a Perfect-hez.

After I read the book I took it back to the library.

Having read the book I took it back... - ez viszont Perfect Gerund

I had read the book AND took it back... - ez is Perfect - a könyv bevégeztének következménye a visszavitel

After reading (for a while) the book I got fed up with it and took it back...


Szóval sok lehetőség van.


Jelenben

After I have read the book I will took it back to the library.

When I have read the book I will take back to the library.

Having read the book I will take it back

And now, after reading the book for a while I have got fed up with it and took it back...


A lényeg hogy igazából nem előidejűségre van a Past Perfect hanem egy múltbeli időponthoz képes Perfect állapot. Érdemes átalakítani a mondatot jelenbe hogy mennyire van értelme.

2014. febr. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Különben nem igazán rossz az eredeti példamondat sem.
2014. febr. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mégvalami. Pont az after miatt lesz sima múlt mert az két pont időt (Simple PAst) tételez fel melyek egymás után történnek.
2014. febr. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fentiek a Past Perfect Perfect értelmű használatára vonatkoznak.

2. A másik használat a teljesen más időben történt események.

After we saw him on TV that he had robbed three banks...

viszont

After we saw him on TV that he was living a happy enjoyable life... - itt nem perfect mert a tévénézésközben is él még

2014. febr. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 webnyelv ***** válasza:

Amikor fix, hogy past perfect kell, az a múlt idejű főmondat után következő mellékmondat, ha előidejűséget fejez ki - szép nyelvtani kifejezésekkel megfogalmazva. Tehát pl. "Nem tudtam", "Azt mondta" és hasonlók után, ha még korábban történt:

I didn't know where you had been the previous day.

He said he had already written the letter.


After (miután) után is többnyire past perfect van (időhatározói mellékmondatok). Ha csak főmondatokat teszünk egymás mellé, vesszővel elválasztva egymástól, akkor mindegyikben simple past áll:

I got up, I went to the bathroom then I washed my face.

vö. After I had god up, I went to the bathroom.

(Mint írták, after után állhat más is, pl. inges alak. Pulóveres alak nem, pedig hideg van.)

2014. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!