Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol nyelv esetében miért...

Az angol nyelv esetében miért alakult ki, hogy a szavakat szinte logikátlanul írják, ahhoz képest, ahogyan ejtik?

Figyelt kérdés
Sejtem, hogy vannak szabályok, de közel sem tűnik olyan logikusnak, mint a németben vagy a magyarban. Mi lehet ennek az oka? Talán korábban fejlődött ki az egységesített írásbeliségük, mint a németeknek vagy nekünk?

2014. febr. 11. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom te hogy vagy vele, számomra teljesen logikus volt kezdőként bármilyen ismeretlen angol szó leírása. Hallás után hibátlanul leírtam, kivétel persze azokat, amiket egy az egyben franciából vettek át. Most a német szavak többsége is hasonlóan egyszerű, bár ezekkel több problémám van.


Értem a kérdést, de nem értem miért lenne ez "logikátlan", és miért akarsz egy ennyire szubjektív jelzővel jellemezni egy nyelvet. Az amerikai lektoromnak pl. "logikus" magyar szavak írása nem megy...

De ha már itt tartunk, kérlek magyarázd meg nekem a logikát a jegygyűrű, az utca, anyja, J-egy, LY-uk, vaJ, hüLYe, stb. szavakban. Vagy akár a németben a 143 (viccen kívül) karakter hosszúságú szót, vagy a Fitnessstudio (nem elírás, ez 3 db S) szót, illetve az SS és a sárfesz S közti különbségben rejlő logikát, nem beszélve a német és magyar nyelv feleslegesen, sokszor értelmetlenül túlbonyolított ragozásáról (aminek ellenére szerintem még mindig hiányos és szürke mindkét nyelv).

2014. febr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A magyar nyelvben nagyjából úgy ejtjük ki a szavakat, ahogy leírjuk (nem mindig, de többnyire). Angolban meg ki is kell ejteni (úgymond). Az angol nagyon sok más nyelvből vett át szavakat, azoknak a kiejtését (kisebb módosításokkal) jó eséllyel meg is őrizte (pl. 'chassis', 'entrepreneur', 'ensemble', 'seize', etc.). Tipikus példa erre a francia nyelv, amiből nagyon sokat vettek át. Aztán még a latinból is vettek át dolgokat (pl. 'uterus' például). Valamelyikre van angolos megfelelő is, valamelyikre nincs. De hogy miért nem angolosították ezeket a szavakat, az jó kérdés. Viszont azért nagyon sok szavukra rá lehet érezni (saját, kialakított szavuk kevés van, ha van egyáltalán). 'prefix'-ek (pl. 're-') és 'suffix'-ek (pl. '-est') szabályszerű kiejtéssel rendelkeznek általában, ez is segít neked. Nyilván ez csak akkor igaz, ha tényleg 'prefix' vagy 'suffix' dologról van szó (a 'recommend' igében például nincsen 'prefix').


Ezt úgy mondtam egyébként, hogy nem vagyok jártas az ilyen történelmi jellegű, kialakulással kapcsolatos dolgokban. De amiket leírtam, azok stimmelnek (például).

2014. febr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Régen nagyjából úgy ejtették, 4-500 éve még.
2014. febr. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. febr. 12. 01:32
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem a válasz ugyanott keresendő mint a whitworth-menet, a yard, a baloldali közlekedés, a mérföld esetében és még sorolhatnám milyen elavult dolgokhoz ragaszkodnak az angolok, csak azért hogy különbözzenek a világ többi országától ha már a nőik olyan rondák hogy az oroszlán sírva enné meg őket. (Tény hogy most már vannak Londonban szép nők, csak előbb-utóbb ők is hazamennek Kelet-európába.)
2014. febr. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Magyar nyelv igaz hogy változik valamennyire, de ha előveszünk egy ezer éves szöveget azt még gond nélkül megértjük.

Angol olyan gyorsan változik a környező országok és a sok különböző változatú angol hatására hogyha egy brit elővesz egy eredeti Shakespeare művet eléggé gondban lesz az elolvasásával.

2014. febr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!