Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam?...

Melyik nyelvet tanuljam? Miért? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok egy gimiben, az első nyelvem a német. 1 éve járok angoltanárhoz, kb. alapfokon beszélem a nyelvet. Most kell második nyelvet választanom ezek közül: orosz, francia, olasz, angol. Az angolt nem szívesen kezdeném elölről, különtanárral persze továbbra is tanulnám. Az orosz nyelv nekem nemigazán tetszik, tehát azt se szeretném választani. Maradt a francia és az olasz. Ti melyiket ajánlanátok?:)

2014. febr. 8. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
francia szerintem nehezebb, de ha azzal kezdesz viszonylag gyorsan és könnyen menni fog az olasz utána. egyébként én oroszul tanulnék..
2014. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően francia "hasznosabb", hisz EU hivatalos nyelve (illetve hát nem hivatalos nyelve, hisz az kb. az összes ország nyelve, de nem tudom, hogy mi a pontos megnevezése)
2014. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én az oroszt választanám, bár sokan azt hiszik, hogy már leáldozott és ősrégi. Azt csak kevesen tudják, hogy gazdasági munkakörben egyre inkább keresett az orosz nyelvtudású szakember, hiszem elengedhetetlen a kapcsolattartás az orosz ügyfelekkel. Bár a francia is egyre nagyobb szerepet kap, de mivel sokkal többen választják ezt, magas nyelvismeretet várnak el a foglalkoztatók nehezebb kiemelkedni a tömegnek, az olasz könnyebb és aranyos nyelv is, de a legkevesebbet a későbbiekben azzal érnél.
2014. febr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Franciát!! Mindenképpen azt ajánlom..én 9.-es gimisként kezdtem tanulni, s bár tényleg nem könnyű, de hasznos...Valóban nagyon sok országban beszélik, nemcsak Európában. Gondolj Kanadára.:) mellesleg nekem tetszik is a nyelv, így tanulni sem olyan nehéz...főleg, ha van, ami motiváljon.
2014. febr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hasznosság szempontjából vagy francia vagy orosz.

A sok francia gyarmat, az Unió és posta szempontjából a francia fontos nyelv, de nehéz jónak lenni. Franciául beszélni könnyű, franciául helyesen beszélni már igazán kemény feladat. Franciával csak akkor mész valamire, ha igazán magas szinten műveled, azt el is ismerik. Én 4 éve tanulom, bár egy gimnáziumi szint nem éppen elég. Nyáron szeretnék még intenzívebben ráfeküdni, hiszen francia nyelvű mesterszak a célom egyetemen.

Hobbiból elkezdtem oroszul tanulni, hogy legyen valami kis fogalmam róla, mert üzleti és világi szempontból megőrizte fontosságát, nem áldozott le az órája, szintén hasznos nyelv. Ha Magyarország jelen politikai helyzetét is megnézed, láthatod, hogy egyre jobban nyitunk Oroszország felé.

Az olasz már kevésbé hasznos, de ha megtanulsz franciául, utána könnyen el tudod majd sajátítani. Én középhaladó francia nyelvtudással értem az olaszokat (és a románokat).

2014. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kim Bo Mao ***** válasza:
Attól függ az országban maradsz-e? Ha német az első nyelv amit tanultál, akkor szerintem a többi könnyebb lesz! egyébként én is a franciát ajánlom, mert csak annyiban nehezebb az olasztól, hogy "kevesebbet" ejtenek, mint amit leírnak. Én most tanulom a németet (angolt és franciát tanultam), és ez a legnehezebb nyelv eddíg, amivel találkoztam tanulás terén (kínaiul és japánul is tanultam).
2014. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Johnny Blaze válasza:
02-08 16:09-es A francia a nemzetközi diplomácia nyelve szerintem erre gondoltál,és igen valóban hasznosabbnak mondható az olasznál,hiszen Európában is meghatározóbb,de európán kívül is,Észak-Amerika,még elszórtan dél-Amerikában is,és Afrika jelentős részén is,nekem személy szerint az olasz jobban tetszik egy fokkal,temperamentumosabb nyelv,de a francia jelentőségét nem lehet vitatni!
2014. febr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2014. febr. 24. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen oroszul tanulnék, de ha csak francia és olasz közül lehet választani, és valaki pisztolyt szegezne a fejemhez... hát, talán a francia, mert "hasznosabb".
2014. febr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!