Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme nyelvtant tanulni...

Van értelme nyelvtant tanulni angolból?

Figyelt kérdés

Folyékonyan beszélek, viszonylag probléma nélkül megértek anyanyelvi szövegeket, egyedül az írás az, ami nehezen megy, meg beszédben is lehetnék választékosabb..

Beiratkoztam egy felsőfokú tanfolyamra, de gyakorlatilag órákon keresztül oldjuk meg a mondat átalakítós conditional-ös, meg egyéb halál unalmas nyelvtani feladatokat... ez alapján meg nem gondolom azt, hogy ha vége a tanfolyamnak, akkor hibátlan angol motivációs leveleket, meg egyéb szövegeket fogok írni :(

Skippeljem a tanfolyamot, vagy a felsőfokú angolhoz tényleg a tökéletes nyelvtanon keresztül vezet az út?



2014. febr. 17. 18:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Akkor úgy tűnik a humorommal több gond van mint az angolommal, azt hittem teljesen komolyan írod :D bocsi akkor
2014. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

De hogy ne maradjak el a válasszal, annak a mondatnak az értelmét, hogy:

"A would be going to have been teaching B."

könnyebben megvilágíthatjuk, ha egy kicsit elemeire bontom.


"A has been teaching B." Folyamatos-befejezett jelen idő. A már egy idő óta tanítja B-t. A múltban elkezdődött, és a jelenre még le nem zárult cselekvés.


Ugyanezt vonatkoztathatjuk a múlt vagy jövő bármely időpontjára is, és akkor arról beszélünk, hogy nem a mosthoz, hanem ahhoz a pillanathoz képest A már egy idő óta tanítja (tanította volt, tanította lészen) B-t.


"A had been teaching B." A múlt egy pillanatának a múltjában elkezdődött, és addigra még le nem zárult cselekvés.

"A will have been teaching B." A jövő egy pillanatának a múltjában elkezdődött, és addigra még le nem zárult cselekvés. Utóbbi pld akkor nyer értelmet, ha a másodikos diák tanárjáról beszélünk, hogy mire (két év múlva) leérettségizteti a diákot, már négy éve fogja tanítani (azaz hogy addigra négy éve tanította lészen.)


"Will" helyett persze használhatunk "going to"-s alakot, ha nem biztos ígéretről van szó, hanem tervekről, hosszú távú elképzelésekről, valószínűségről:

"In two years time, A is going to have been teaching B for four years." = Úgy néz ki, hogy A két év múlva már négy éve fogja tanítani B-t (azaz hogy addigra négy éve tanította lészen, ha megéri.)


A going to arra is jó, hogy ne ütközzön a would-dal. (Hiszen a "He would will..." nem megengedett.)


Tegyük tehát az előbbit még feltételesbe is:


"In two years time, A would be going to have been teaching B for four years, if A did not get retired meanwhile."

= A két év múlva már négy éve tanítaná B-t (azaz hogy addigra négy éve tanította lenne), ha időközben nem menne nyugdíjba.


Na ugye, hogy lehet ezt az igeidőt is használni valamire :D

2014. márc. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket :)

Végül átmentem egy magasabb szinten lévő csoportba, ahol szintén sok a nyelvtan, de kiegyensúlyozottak a feladatok is az órán. Szóval kb. ugyanannyit beszélünk, nyelvtanozunk, listeningezünk, otthon meg írás, olvasás...

2014. márc. 13. 00:48
 14/15 anonim ***** válasza:

PRESTO, egy boldog, elégedett ügyfél :)


És szivesen.

2014. márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
anyanyelv az angol nekem (Perth-i születésű vagyok), ennek ellenére egy nyelvtan tesztet 100%ra nem tudok írni, pedig nekem anyanyelv. Itt nem tanultam angol, de láttam nyelvkönyvet amit itt használnak, mit ne mondjak, ami abban volt nyelvtan, annak a 40% nem tanultuk elemi iskolában Perth-ben. Itt nagyon a nyelvtanra mennek, ami rossz mert a diákok nem merik használni a nyelvet mert félnek hogy rossz nyelvtannal rakják össze a mondatot.
2014. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!