Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "Nincs több 100 ezer forintom...

"Nincs több 100 ezer forintom nyelvet tanulni. " Miért ez a kifogás sokszor?

Figyelt kérdés
Annyiszor hallom ezt. "Azért nem tudok nyelveket, mert nincs rá pénzem." Én a 3. nyelvemet tanulom, de soha egy fillért nem fizettem tanárnak. A gyakoribb nyelvekhez rengeteg ingyenes anyag van, gyakran csak annyi kéne, hogy a filmeket ne szinkronnal nézzék, hanem felirattal, eredeti nyelven és meg is lenne a napi egy óra nyelvtanulás.
2014. febr. 20. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert általában a nyelvtudás igazolására egy papír is szükségeltetik, ezt megszerezni azonban pénz. Például csak a jelentkezés az én időmben 30-50 között mozgott.
2014. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Attól, hogy nincs róla papírod, még a tudás megvan. Nekem is csak angolból van. Vagy te nem tudsz magyarul, mert nincs róla papírod?
2014. febr. 20. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A nyelvtudás igazolására általában olyan helyeken van szükség mint pl. a munkahely, iskola (egyetem). Vannak pl. olyan állások amiket kifejezetten x nyelvvizsgához kötnek és a diploma megszerzéséhez is feltétel (szakok szerint különböző) nyelvvizsga megléte.

Ilyenkor nem elegendő azt mondani, hogy a tudás a fejemben van.


A magyar nyelv egy másik kérdés, azt még az iratokban is mint az anyanyelved jelezheted. Ezt nem szükséges nyelvvizsgával alátámasztanod.

2014. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!