Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek, mi értelmük...

Mit jelentenek, mi értelmük van a kanjik neveinek?

Figyelt kérdés
Netes szótárakban láttam, hogy néhány kanjinak az on- és kunyomi olvasat mellett van nevük is, vagy sok nevük, de nem tudom, hogy azokat egyáltalán meg kell valamikor tanulni, van-e valami hasznuk, különösebb értelmük.
2014. febr. 20. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondj egy példát, mert én még olyanról nem hallottam, hogy egy kanjinak nevei vannak?


Nanori-ra gondolsz? Azok nevekben használt olvasatok, van értelme, de kezdőként szerintem felesleges plusz teher.


Vagy besorolásra? (Kokuji, kokkun vagy ... moji?) Ezeknek használatbeli jelentőség különösebben nincs.

2014. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]

Az on és a kun olvasatok alatt van a "names".

2014. febr. 21. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Az pont a nanori, nem a kanji neve, hanem a kanji lehetséges olvasatai nevekben.


Ahogy már mondtam, szerintem kezdőként túl sok lenne egyszerre és nem annyira nem hasznos (ettől még nem kerülsz sokkal közelebb ahhoz, hogy hogy kell kiolvasni egy random nevet) inkább nagyon gyakori nevek és írásaira figyelj. (Pl. ha van könyved akkor érdemes azért fejben tartani egyes név írását, azok általában a gyakoriak szoktak lenni).

2014. febr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ありがとう。 :)

Eddig is csak a kun- és az onyomikat tanultam (azokból is csak a az adott szavakban tudtommal hallani lehet), bár igaz, sokan azt mondják, hogy "szavak részeként" meg ilyenek, na mindegy.

Amúgy japán könyvem az éppen nincs, mert internetről tanulgatok angol, ill. magyar nyelvű oldalakról.

2014. febr. 21. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!